08 серпня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день кішок

Свято Всесвітній День кішки відзначається в першій декаді серпня. Засновником виступає Міжнародний фонд захисту тварин. Щорічні календарні заходи, присвячені проблемам захисту кішок стали проводиться з 2002 року. Коти і кішки потребують допомоги.

Кішки сплять 16 годин на день і здатні бачити повноцінні сни, а коли не сплять, доглядають за собою 30% часу. 95% власників кішок визнають, що розмовляють з кішками.

День альпініста (Міжнародний день альпінізму)

Свято Міжнародний день альпініста святкується в першій декаді серпня. Виникло на початку 2000 років. Присвячене першому вдалому сходженню на пік гірської вершини Монблан швейцарскіми альпіністами Жаком Бальма і Мішелем-Габріелем Паккардом в 1786 році.

День військ зв’язку України

День військ зв’язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента від 01.02.2000 № 154/2000.

Саме 8 серпня 1920 року в Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв’язківців на других Київських військово-інженерних курсах. Тим самим було покладено початок славній історії військ зв’язку.

День міста Ялта

Свято День міста Ялта відзначається в другу суботу серпня. Святкування включає організацію концертів, вуличні гуляння, вітальні промови офіційних осіб і шоу програми.

День фізкультурника

Святкування Дня фізкультурника було в другу суботу серпня. В Україні відзначається у другу суботу вересня і має назву День фізичної культури і спорту. Свято виникло в 80 роках в СРСР.

Міжнародний день офтальмології

Своє професійне свято «Міжнародний день офтальмології» лікарі офтальмологи почали відзначати з 2004 року. Датою проведення «Міжнародного дня офтальмології» стало 8-го серпня – день народження знаменитого російського офтальмолога Святослава Федорова. Ідея проведення «Міжнародного дня офтальмології» належить президенту Медичної Палати Санкт-Петербурга Тамаз Мчедлідзе. Тамаз Мчедлідзе звернувся до офтальмологів Росії і зарубіжних країн з пропозицією щорічно проводити 8 серпня безкоштовні консультації і, по можливості, офтальмологічні операції. “Наша спільна мета – не тільки увічнити пам’ять Святослава Миколайовича, але й продовжити благородну справу, якій він присвятив своє життя”, – сказав він у своєму зверненні.

Іменини: Єрмолай

День в історії:

1648 — яничари скинули із престолу і стратили душевнохворого турецького султана Ібрагіма

1786 — Мішель Пакар та Жак Бальма першим скорили Монблан

1945 — СРСР розірвав пакт про ненапад з Японією і оголосив їй війну

1949 — у Страсбурзі відбулася перша сесія Ради Європи

1966 — У КНР оголошено початок «культурної революції»

1974 — Річард Ніксон пішов у відставку через Вотергейтський скандал

2008 — під приводом захисту російських громадян в Південній Осетії Росія напала на ГрузіюПереглядів: 323