09 жовтня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні Всесвітній день пошти (Міжнародний день поштової служби)
9 жовтня 1874 у Швейцарії представниками 22 країн, був підписаний Бернський договір, що засновує підставу Генерального поштового союзу. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом. На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 189 країн. В усьому світі 9 жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, що називається «Міжнародний тиждень листа».
 
Йом Кіпур
Десятий день єврейського нового року – Судний день (Йом Кіпур) – день спокутування гріхів і Вищого суду. Це єдиний день у році, коли Тора наказує людині не займатися нічим, окрім аналізу своїх вчинків і помислів.
 
День Незалежності Республіки Уганда
Традиційно День Незалежності в Уганді відзначається в першій декаді жовтня. Свято присвячене набуттю суверенітету і незалежності від британського правління в 1962 році.
 
Іменини: Олександр, Панас, Володимир, Дмитро, Єфрем, Іван, Микола, Тихон
 
Цей день в історії: 
 
1446 — правитель Кореї Седжон замінив ієрогліфічне письмо новим алфавітом з 28 буквами; корейці видали перший документ національною абеткою хангиль
1596 — церковний собор у Бересті затвердив Берестейську унію, чим заснував Українську греко-католицьку церкву
1651 — у Королівстві Англія в рамках політики меркантилізму прийнято Навігаційний акт, за яким товари з колоній могли доставлятися тільки англійськими кораблями
1655 — Богдан Хмельницький переміг війська Речі Посполитої під Городком
1731 — Російська імперія анексувала Казахстан
1789 — у Франції заборонені тортури
1780 — у Королівстві Пруссія скасована особиста залежність селян від поміщиків
1874 — заснований Всесвітній поштовий союз
1944 — вийшов указ НКВС/НКДБ «Про заходи із посилення боротьби з оунівським підпіллям і ліквідації озброєних банд ОУН у західних областях України»
1962 — проголошення незалежності Уганди
2006 — КНДР провела перші випробування ядерної зброї
 


Переглядів: 11