10 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа в Небесні Оселі відзначається християнами всього світу на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи Христової. Як правило це відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Дня Великодня. У всі дні, які проходять від Великодня до свята Вознесіння у всіх християнських Церквах першими вітальними словами є радісна звістка – Христос воскрес! Воістину воскрес!

День кулькової ручки

10 червня проводять День кулькової ручки. У червні 1943 року угорські винахідники брати Біро, Ласло і Дьyoрджі стали власниками патенту США на кулькову ручку №2,390,636. Ці червневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

День Португалії та португальських спільнот

Національне свято – День Португалії і португальської спільноти, відзначається в цій країні 10 червня. Це свято присвячено подіям 1580 року. У цьому році, наприклад, Армія Альби завоювала Португалію, відбулося приєднання Португалії до Іспанії. Португалія стала на 60 років частиною Іспанії.

10 червня 1580 помер великий португальський поет – Луїс Камоенса. Він відзначається португальцями як автор Лузіад, епопеї, присвяченої історії Португалії, і нагадує про часи розквіту Португальської імперії. Свято офіційно відзначається в Португалії, а також всіма португальцями світу.

Іменини: Василь, Дмитро, Олена, Захар, Ігнатій, Іраклій, Макар, Микита, Микола, Павло, Петро

День в історії:

1793 — у Парижі в Саду рослин відкрито перший у світі публічний зоопарк

1811 — за клопотанням генерал-губернатора Армана де Рішельє у Криму засновано Нікітський ботанічний сад

1865 — у Мюнхені відбулася прем’єра опери Ріхарда Вагнера «Трістан та Ізольда»

1907 — французькі інженери брати Люм’єр винайшли спосіб друку кольорових фотографій, які планували використовувати для виробництва кольорового кіно

1909 — пасажирський корабель «Славонія»[en], який зазнав катастрофи біля Азорських островів, можливо, вперше в світі використав сигнал SOS

1942 — нацисти винищили чеське селище Лідиці в якості розправи за вбивство Гейдріха

1964 — у Москві відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку

1967 — СРСР та інші соціалістичні країни розірвали дипломатичні відносини з Ізраїлем (відновлені лише 1991 року)

1977 — надійшли у продаж перші комп’ютери Apple II

1978 — радянський розвідник Віктор Суворов (Різун) здійснив втечу на Захід

1984 — США провели перше успішне випробування протиракетної системи в космосі