10-річний прикарпатець врятував життя батькові, який впав у воду через втрату свідомості

Суспільство

Прикарпатські рятувальники оцінили героїчний вчинок 10-річного Юрія з Верховинщини. Сьогодні, 2 серпня, працівники Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області навідались до родини Соколовських, що у селі Красник на Верховинщині.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області


Рятувальники зустрілись з маленьким героєм, 10-річним Юрієм, котрий 17 липня поточного року під час риболовлі врятував життя своєму батькові. Як розповів хлопчик, того дня він разом з татом пішов порибалити на річку Чорний Черемош у своєму селі.


“Все було добре, наближався вечір, навіть улов був непоганий – 4 рибини, і в якийсь момент хлопчик почув, як хлюпнуло щось у воді. Він подумав, що може це риба якась, а коли оглянувся, то не побачив тата”

Тоді Юрій зрозумів, що батько впав у воду. Хлопчик не розгубився, підбіг до тата, який вже був під водою, приблизно на глибині до 50 см, та пробував самотужки витягнути його з води. На той час батько вже був без свідомості. Хлопчик робив усе, що в його силах, піднімав батька з води, кликав людей, котрі відпочивали на протилежному березі річки, щоб допомогли та чимдуж побіг до знайомого фельдшера, котрий мешкає неподалік.


Як розповів сам фельдшер Іван Вірстюк. в даній ситуації відлік часу йшов на хвилини. Прибігши до місця події, на березі він вже проводив потерпілому серцево-легеневу реанімацію до прибуття медиків, адже в чоловіка не було ані пульсу, ані серцебиття, він був без свідомості. Потерпілого каретою швидкої невідкладної допомоги було доправлено до Верховинської багатопрофільної лікарні.


Медики робили усе можливе, щоб життя 41-річного Івана Соколовського було поза небезпекою. У лікувальному закладі чоловік провів більше тижня. І сьогодні пан Іван завдячує усім своїм рятівникам, а особливо синові, котрому пообіцяв придбати нову вудку та після реабілітації обов’язково піти порибалити.


Вчинок Юрія Соколовського відзначено прикарпатськими рятувальниками, а також подано для участі у Всеукраїнській акції «Герой-рятувальник року», яка щорічно проводиться в Україні та відзначається 17 вересня в день професійного свята – Дня рятівника.


До речі, як зізнався Юрій, у майбутньому він хоче стати справжнім рятувальником.
Переглядів: 590