11 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Незалежності держави-міста Ватикан

Ватикан – теократична монархія, керована Святим Престолом. Сувереном Святого Престолу, в руках якого зосереджені абсолютна законодавча, виконавча і судова влада, є Папа Римський, який обирається кардиналами на довічний термін. Після смерті Папи і під час Конклаву до інавгурації нового Папи його обов’язки виконує камерленго.

Ватикан, або Апостольська Столиця, так само Держава-Місто Ватикан – згідно Латеранської угоди отримав свою Незалежність від Італії 11 лютого 1929 року.

День безпеки в Інтернеті

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

День хворого

Дата 11-е лютого, в яку було заведено відзначати цей День, нерозривно пов’язана з добрими католицькими традиціями і великою місією, покладеною Богом на всю християнську церкву. Безкорислива чеснота і самопожертва в ім’я порятунку свого ближнього – свята місія, нагорода за яку скоріше очікується християнами на небесах. Безліч християнських місій і парафій по всьому світу вже багато століть організовують подібну підтримку – догляд за хворими і немічними, які мають гостру потребу в опіці і дуже обмежені можливості. Персонал цих закладів представляють люди, для яких часто чужа біль сприймається як своя власна і вони в свою чергу також потребують підбадьорення.

Міжнародний день жінок і дівчаток в науці

15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчаток в науці (A/RES/70/212). Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації і приватних осіб, відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, в тому числі за допомогою проведення просвітницьких і суспільно-пропагандистських заходів, з тим щоб заохочувати повноцінну і рівноправну участь жінок і дівчаток в процесах в сфері освіти, професійної підготовки, забезпечення зайнятості та прийняття рішень в природничо-наукової області, ліквідувати всі прояви дискримінації по відношенню до жінок , в тому числі в галузі освіти і зайнятості, і долати правові, економічні, соціальні та культурні бар’єри на шляху до цього, в тому числі заохочуючи розробку науково-освітньої політики та програм, включаючи, в міру необхідності, шкільні програми, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.

Річниця перемоги ісламської революції в Ірані

За конституцією, прийнятою в 1979 році, Іран э однією з небагатьох справжніх теократій у світі.

Відомо також, що в 1988 році Аятолла послав Горбачову телеграму, в якій пропонував йому будувати ісламську республіку в СРСР.

Своє Національне свято, річницю перемоги ісламської революції, Іран відзначає 11-го лютого.

Іменини: Іван, Леонтій, Костянтин, Михайло, Роман, Яків

День в історії:

660 до н. е. — імператор Дзімму заснував династичну державу Японія

1809 — Роберт Фултон запатентував пароплав

1852 — Микола Гоголь кидає у вогонь рукопис другого тому «Мертвих душ»

1865 — Чарльз Лютвідж Доджсон вигадав собі псевдонім Льюїс Керрол

1878 — у Великій Британії опубліковано перший щотижневий прогноз погоди

1894 — загальні збори у Львові започаткували народження першого українського молодіжного спортивного товариства «Сокіл»

1922 — у Торонто оголошено про відкриття інсуліну

1945 — Ялтинська конференція затвердила післявоєнний устрій Європи

1963 — у Києві розпочалася конференція з вимогою надати українській мові статусу державної

1993 — вперше відзначено Всесвітній день хворогоПереглядів: 12