12 жовтня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні Всесвітній день боротьби з артритом
Всесвітній день боротьби з артритом проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 12 жовтня. Мета Всесвітнього дня боротьби з артритом привернення уваги та інформованості широкої громадськості до проблем ревматологічних захворювань.
 
Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги
Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя».
 
Національний день Королівства Іспанії
Державне свято – Національний День Іспанії – відзначається у другій декаді жовтня. Він приурочений до відкриття Нового Світу Христофором Колумбом в 1492 році.
 
Іменини: Іван
 
Цей день в історії: 
 
1905 — Норвегія розірвала унію зі Швецією і стала незалежним королівством
1939 — Народні Збори Західної України під тиском більшовиків ухвалили декларації, спрямовані на входження краю до складу УРСР
1947 — у західних областях України розпочалася найбільш масова за повоєнний період депортація українців
1956 — створено Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
2010 — Марганецька катастрофа: у зіткненні на залізничному переїзді загинули 45 осіб.
 


Переглядів: 10