13 способів змусти вашого кота вас полюбити

Наука

Фахівці детально розкажуть вам секретні уподобання цих тварин.

 

Ми запитали експертів про те, як змусити вашого непривітного кота полюбити вас так само, як ви любите його. Ось, що вони рекомендують вам робити, а також ніколи не робити з вашим пухнастим другом.

Звертайте увагу на свого кота

“Вашою ціллю повинна стати цілковита взаємодія з власним котом,” – говорить Крістіан Віталь, лікар та дослідник в Інтерактивні лабораторії людей та тварин, що у державному університеті Орегону. Саме там було проведено дослідження, висновком котрого стало те, що кішки більш часто будуть гратися та звертати увагу на людину, котра уважна до них, на відміну від людини, котра їх ігнорує.

Але не потрібно занадто багато уваги!

Інколи кішки полюбляють залишатися на одинці. Не забирайте їх, а також не намагайтесь змусити їх гратись, якщо вони не в настрої. Віталь говорить, що якщо ваш кіт показує знаки агресії, наприклад, швидко махає хвостом, видає тихіші або голосніші звуки, ніж зазвичай, або ж у нього підіймається хутро, то просто ідіть геть, давшиспокій. “Краще завершити спілкування до того, як інцидент приведе до зіпсування стосунків,” – говорить вона. Іншими словами, не давайте кішці зайвої причини, щоб злитися на вас.

Грайтесь із кішкою

“Коли ваша кішка у доброму настрої, щоб побути разом з вами, не потрібно завжди просто гладити та пестити її. “Краще намагайтеся погратися зі своєю кішкою принаймні раз на день для того, щоб стимулювати розум вашої кішки на те, щоб розпочати будувати з вами здорові відносини,” – рекомендує Віталь.

Грайтесь саме так, як подобається вашій кішці

Здогадайтесь, яка забава є найбільш цікавою саме для вашої конкретної кішки, адже всі вони значно відрізняються одна від одної. Віталь розповідає, що деяким кішкам подобається пасивна гра, коли вони просто сидять і спостерігають за іграшкою, котру ви рухаєте довкола. Тому, якщо ваш котик зацікавлений цим, але, здається, не хоче приймати участі у процесі, не здавайтесь. Іншим кішкам подобається активно переслідувати іграшку. “У нещодавньому дослідженні ми дізналися, що більшість кішок полюбляє гратися з іграшками, котрі рухаються, наприклад, такими, як іграшка із пір’я, у порівнянні зі стаціонарними предметами,” – вона додає.

Тренуйте свого улюбленця, щоб ви асоціювались у нього із позитивними почуттями

Як тільки ваш пухнастий друг буде відчувати приємні асоціації із вами, проявляти увагу, грати веселі ігри, та отримувати від вас смачні ласощі, тоді він розпочне проявляти щасливі емоції, коли буде бачити вас поблизу. “Якщо ви звертаєте увагу на вашу кішку, граєтесь із нею і даєте їй винагороди за те, що вона підходить до вас, то все це допоможе вам побудувати здорові стосунки,” – дає пораду Віталь. Це дозволяє кішці бачити, що ви асоціюєтесь у неї із позитивними речами, що може стати причиною збільшення кількості часу, котрий вона почне проводити з вами.

Будьте стратегічні, пропонуючи ласощі

Якщо ваша кішка продовжує триматися від вас на відстані, то Віталь пропонує використовувати ласощі, щоб завоювати її довіру. Вона говорить, що краще розпочати з того, щоб залишати ласощі на деякій відстані, і як тільки ваша кішка набереться хоробрості, ставити їх все ближче і ближче від себе. “Ви також можете спробувати ніжно говорити до кішки під час того, коли вона їсть ласощі, що таким чином винагорода буде асоціюватися у неї з вашим голосом,” – вона додає.

Не намагайтесь купити любов за їжу

Хоча смаколики можуть бути одним зі шляхів до серця вашої кішки, будьте обережними, щоб уникнути переїдання (що може призвести до проблем зі здоров’ям, включаючи ожиріння), і також утримуйтесь винагороджувати небажану поведінку тварин ласощами. “Якщо кішка просто пригнула на стіл і почала просити їжу, то даючи їй ласощі, ви спонукаєте тварину до подібної поведінки,” – повідомляє Віталь. Якщо ж кішка сидить тихо, дивлячись у вікно, то давши їй смачну винагороду, ви спонукаєте її до такої ж поведінки, тому підбирайте правильно час, коли дійсно потрібно заохочувати тварину.

Не карайте кішку

“Навіть якщо вам не подобається поведінка тварини, то кричати на вашого кота, або кропити його водою не бажано, адже це навряд чи змусить тварину зупинитися, радше спричинить великий стрес для пухнастого улюбленця, і він почуватиметься нещасливим біля вас,” – так описує Catster. Замість цього, зосередьтеся та докладіть зусиль, щоб навчити вашого кота альтернативній поведінці. Якщо кішка стрибає на стіл, наприклад, утримайтеся від спокуси відразу ж її зігнати. Замість цього спробуйте заговорити вашу кішку обіцянкою дати особливі ласощі за те, що вона зіскочить на підлогу. Для кішки наші правила, наприклад, не стрибати на стіл, зовсім незрозумілі, тому робити подібні покарання дуже ризиковано. Замість того, щоб асоціювати погані почуття з особливим вчинком, ваш кіт може поєднати їх з кімнатою або з вами.

Намагайтесь розчісувати вашого кота

І знову, якщо ваша кішка не полюбляє, коли її розчісують, то не потрібно це робити, адже важливо уникати стресу та неприємної взаємодії при будь-якій нагоді. “Деякі коти люблять, коли їх розчісують, а інші ненавидять це,” – пояснює лікар Віталь. Якщо вашому коту це подобається, то розчісування надасть вам ще одну можливість відчути особисту взаємодію, та зробити так, щоб ви асоціювалися позитивно у свого улюбленця. “Для тих, хто любить розчісування, це буде позитивною соціальною взаємодією, що допоможе побудувати здорові стосунки між котом та власником,” – говорить Віталь.

Пестіть вашу кішку у її улюблених місцях

Дослідник поведінки тварин, Деніс Тернер, котрий став автором видання, що можна сміливо назвати “котячою біблією” – “Домашній кіт: Біологія його поведінки”, говорить, що більшість котів не люблять, коли чешуть і їх живіт. “Замість того, вони зазвичай полюбляють, коли чухають їхню шию, чи проводять вздовж спини,” – говорить він. Але всі коти різні, тому спостерігайте за мовою тіла вашої тварини, щоб переконатись чи дійсно йому подобається як і де ви його пестите.

Якщо у вас є кошеня, потурбуйтесь, щоб воно було відкритим з людьми

Якщо ви берете у дім дуже мале кошеня, ви можете допомогти йому звикнути до людей постійно носячи його на руках. “Ми знаємо, що коти, котрі добре соціалізовані, коли були малими кошенятами, проявляли менше страху до людей і проявляли більш соціальну поведінку,” – говорить Віталь. Носіть кошенят та пестіть їх повсюди, де це тільки подобається тварині, включаючи лапки, і, паралельно, розмовляйте з пухнастиком спокійним голосом. У кінці запропонуйте смачні ласощі.

Не думайте, що кіт любитиме вас більше, якщо він у вас єдиний

Досить важко здогадатись чи кіт щасливий, чи ні, з іншими кішками. “Деякі коти почуватимуться у більшій безпеці, якщо вони будуть єдиними котами вдома, а інші – навпаки, почуватимуться більш безпечно, якщо у домі буде декілька котів,” – стверджує Віталь. Кішки просто непередбачувані, тому сором’язливе кошеня здатне розкритись перед вами, якщо ви берете собі кота компаньйона, але ви не можете на це розраховувати.

Переконайтесь, щоб у вашого котика було безпечне місце для схову

Не зважаючи на те, як сильно ви любите свого пухнастого друга, він повинен мати власний простір, де тварина зможе побути на самоті, якщо ваша присутність викличе у неї стрес. Дозвольте кішці мати власний простір, де вона зможе поширити свій запах, що допоможе їй почуватися у більшій безпеці у будинку. “Як наслідок, вона зможе проявляти більш здоровий зв’язок зі своїм власником,” – рекомендує Віталь. Тому, коли ваш кіт біжить, щоб сховатись у такому особливому місці, не переслідуйте його. Замість цього, просто повірте, що кішка побуде сама стільки, скільки їй це необхідно щоб розслабитись, і вже скоро вона знову буде готова гратися та ніжитися з вами.

Джерело