14 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні День українського кіно
Професійне свято працівників кінематографії – День українського кіно – встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.
 
День фізичної культури і спорту України
Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).
 
Всесвітній день надання першої медичної допомоги
C 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
 
День міста Житомир
Свято Дня міста Житомира відзначається в другу суботу вересня. Рік заснування міста – 884.
 
День міста Луганськ
День міста Луганськ наголошується в 2-у суботу вересня.
Луганськ розташований в місці злиття ріки Лугань з річкою Вільхова.
14 листопада 1795 – Катерина II видала указ про заснування першого на півдні Російської імперії чавуноливарного заводу, зі спорудженням якого в долині ріки Лугань і пов’язане виникнення міста.
Луганськ два рази перейменовувався у Ворошиловград і два рази назад. Останній раз місту повернули його первісна назва Київ в 1990 році.
 
День міста Миколаїв
Місто Миколаїв – обласний центр Миколаївської області у південній частині України. Він розташований в місці злиття річок Південний Буг та Інгул і знаходиться в 80-ти кілометрах від Чорного моря. Один з астероїдів, відкритий Кримської астрофізичної обсерваторією, названий на честь міста.
Перші відомі поселення на теренах сучасної Миколаївської області з’явилися на берегах річок Південний Буг та Інгул (у середній течії) наприкінці пізнього палеоліту (близько 20 тис. років тому).
 
Іменини: Марфа, Наталя, Семен, Тетяна
 
Цей день в історії: 
 
1812 — французька армія Наполеона ввійшла до Москви, залишеної за наказом головнокомандувача М.Кутузова
1829 — підписано Адріанопольський мирний договір, що завершив переможну для Російської імперії війну з Османською імперією 1828—1829 рр.
1867 — побачив світ перший том «Капіталу» Карла Маркса
1871 — розпочав свою діяльність перший в Україні банк — Харківський акціонерний земельний банк
1911 — під час урочистих заходів на честь пам’яті Олександра ІІ в Києві був смертельно поранений прем’єр-міністр Росії Петро Столипін
1929 — на «Червоному» стадіоні в Києві футбольна команда «Динамо» провела свою першу міжнародну зустріч, в котрій програла збірній Нижньої Австрії з рахунком 3-4
1933 — підписано пакт про ненапад між Туреччиною та Грецькою республікою
1939 — у США уродженець Києва авіаконструктор Ігор Сікорський підняв у повітря свій перший гелікоптер (вертоліт) VS-300[en]
1954 — на Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області (Росія) проведено військові навчання Радянської армії із застосуванням атомної зброї, в ході яких зазнали ураження 40 тисяч військовиків та 10 тисяч цивільного населення
1999 — Тонга, Науру та Кірибаті приєдналися до ООН
2003 — відбувся референдум в Естонії, на якому було ухвалено приєднання держави до ЄС
 


Переглядів: 9