16 січня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Пам’яті кіборгів в Україні

День Пам’яті захисників ДАП – Донецького міжнародного аеропорту, який 242 доби атакували проросійські терористи. В кінцевому підсумку, скориставшись черговим “перемир’ям” вони замінували і підірвали опори останнього терміналу, знищивши його остаточно. За час оборони аеропорту десятки тонн градів, снарядів важкої артилерії і російських боєприпасів летіло на цей об’єкт майже кожен день. Як правило через голови мирних донеччан, адже терористи, за бажанням свого лідера, стояли за їх спинами. “Люди витримали – не витримав бетон”, – так про цю подію розповідають українські захисники. При обороні Донецького аеропорту, загинуло понад 200 українських захисників, поранено понад 500 осіб. Тільки з 18 по 21 січня 2015 в результаті підриву одного з терміналів загинули 58 “кіборгів”. за час оборони аеропорту, з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті по ротації взяли участь понад 2,500 військових і добровольців. Ці січневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

День «Нічого»

16 січня проводять День «Нічого». Вперше з’явився в 1973 році з ініціативи газетяра Гарольда Пуллмана Коффина в США. Мета дня – надати людям хоча б один день, в якому вони можуть просто посидіти, не зазначаючи і не вшановуючи нічого.

День Дракона

16 січня проводять День Дракона. Цей день присвячений дослідженням культурного значення дракона для історії в суспільстві по всій земній кулі від Європи до Азії. Ці січневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Василь, Гордій, Малахія

День в історії:

1556 — король Іспанії Карл I, втомившись від влади, зрікся престолу на користь сина Філіпа II.

The moonlight Battle of Cape St Vincent, 16 January 1780, картина художника Francis Holman, 1780 р.

1780 — англійський флот під командуванням адмірала Джорджа Родні переміг іспанців біля мису Сан-Вінсент і захопив Гібралтар.

1918 — Українська Центральна Рада прийняла закон про створення української добровольчої армії.

1919 — у Києві за дорученням голови Директорії Симона Петлюри, для популяризації української музичної культури за кордоном, музичним відділом Міністерства освіти УНР створена Українська республіканська капела.

1919 — Українська Директорія оголосила війну більшовицькій Росії

1920 — в США набув чинності сухий закон.

1954 — місто Проскурів перейменовано у Хмельницький, Кам’янець-Подільська область — на Хмельницьку.

1957 — у Ліверпулі відкрито The Cavern Club, в якому почав виступати гурт «The Beatles».

1969 — чеський студент Ян Палах здійснив акт самоспалення в Празі на Вацлавській площі на знак протесту проти радянського вторгнення до Чехословаччини 1968 року.

1969 — радянські космічні кораблі «Союз-4» і «Союз-5» провели перше пілотоване стикування на орбіті Землі.

1991 — Папа Римський Іван Павло II заснував ув Україні греко-католицьку ієрархію.

1991 — Білий дім офіційно оголосив про початок операції «Буря в пустелі», метою якої було звільнити Кувейт від іракської окупації.

2014 — в Україні прийняті «закони про диктатуру» («Диктаторські закони 16 січня»).



Переглядів: 213
banner