18 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Республіки Сейшельські Острови

До складу Республіки Сейшельські Острови входять 115 островів, але заселені в даний час тільки 33 з них. Три чверті економіки держави тримаються на туризмі. У країні три офіційні мови: англійська, французька та сейшельський креольський, або сеселва.

Всі Сейшельські острови або коралові, тобто атоли, або гранітні. Гранітних островів 42. Вчені вважають, що гранітні острова, що входять до складу Республіки є одними з найдавніших на планеті. Сейшели – популярний курорт, незважаючи на те, що він вважається досить дорогим.

Сейшельські Острови були відкриті у 1502 році португальським мореплавцем Васко да Гама. Однак існують неоднозначні і непрямі історичні свідчення, згідно з якими до нього острови не раз відвідувалися арабськими судами і почалося це за півтисячі років до нього.

Столиця Сейшельських островів з 1903 року, місто Вікторія розташована на найбільшому острові Мае. Місто було засноване в 1778 році і названо на честь коронації Британської Королеви Вікторії. Населення міста становить трохи більше 24 тисяч людей, так що Вікторія одна з найменьш населенних столиць у світі.

Тут панує традиційний матріархат. Главою типової сейшельської сім’ї є жінка, а не чоловік, а права чоловіки пропорційні його заробітку.

Іменини: Дорофей, Ігор, Костянтин, Федір, Леонід

День в історії:

1637 — запорожці і донці здобули турецьку фортецю Азов

1651 — розпочалася битва під Берестечком

1668 — на Сербинському Полі відбулася Рада Війська Запорозького, на якій козацькі полки правителя підмосковської України Івана Брюховецького визнали Петра Дорошенка своїм Гетьманом і разом з усім Військом Запорозьким затвердили його на гетьманстві

1709 — московські війська зруйнували Чортомлицьку Січ

1754 — поруч із козацькими слободами закладена фортеця святої Єлисавети, пізніше — Єлисаветград, тепер — Кропивницький

1815 — Наполеон програв битву при Ватерлоо

1881 — відновлення «Союзу трьох імператорів». Імператори Німеччини, Австрії і Росії підписали таємну угоду, за якою члени союзу зобов’язали не надавати підтримки жодній державі при нападі на одного з членів союзу

1917 — у Києві розпочав роботу 2-й Всеукраїнський Військовий з’їзд, який ухвалив важливі постанови про детальний план українізації війська. Головою Українського Генерального Військового Комітету переобрано Симона Петлюру

1934 — Роман Шухевич заарештований у зв’язку з вбивством міністра польського уряду Перацького (відплата за так звану пацифікацію)

1939 — відкритий пам’ятник Тарасові Шевченкові на його могилі в Каневі

1991 — Верховна Рада УРСР видала постанову про святкування Дня незалежності України 24 серпня



Переглядів: 221
banner