18 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день Нельсона Мандели

Цей День – день його народження в далекому 1918-му році. Він прожив 95 років, 67 з яких присвятив справі миру і гуманізму. Будучи активістом у боротьбі за права людини в період існування апартеїду (ПАР), 27 років провів у в’язниці, не відмовляючись від своїх переконань, продовжуючи висловлювати свій мирний протест і незгоду з несправедливістю, яка процвітала і була встановлена офіційною владою для свого корінного народу. У 1993-му став лауреатом Нобелівської премії миру. У період з 10-го травня 1994-го по 14-е червня 1999 року – президент ПАР. Один з небагатьох, на честь котрого ще за життя було встановлено особливе міжнародне свято – «День Нельсона Мандели», що підтверджується резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/13 від 10-го листопада 2009-го року. Помер 5-го грудня 2013-го року у своєму будинку, що в передмісті Йоханнесбурга Хоутон Естейт, тихо й мирно, в колі сім’ї.

День Хот-дога

18 липня проводять День Хот-дога. Відзначається з 1971 року як весняне свято в містечку Альфред, Нью-Йорк. За традицією він проводиться з третьої суботи квітня, хоча багато студентів святкують цілий «Тиждень хот-догів», з середи по неділю. Неформальні заходи 18 липня проводиться у всьому світі, де люблять хот-дог, включаючи США («хот-дог-ланч» на Капітолійському пагорбі), Канаду, Великобританію та Австралію. Ці липневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Панас, Сергій, Кирило, Єлизавета, Варвара, Ганна

День в історії:

1870 — Перший Ватиканський собор проголосив догматичну конституцію про непомильність папи

1878 — шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий

1898 — П’єр і Марія Кюрі представили в Паризьку Академію доповідь що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи

1915 — в Адріатичному морі австрійський підводний човен потопив італійський крейсер «Джузеппе Гарібальді»

1946 — відновлено в еміграції Спілку української молоді

1947 — король Великої Британії Георг VI підписав закон про незалежність Британської Індії

1954 — перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США

1968 — засновано компанію «Intel»

1972 — звинувативши СРСР у зриві графіка постачання озброєнь, єгипетський президент Анвар Садат постановив вивести з країни 20 тисяч радянських військових «радників»

1995 — спроба поховати тіло Патріарха Володимира в Софійському соборі наштовхнулася на опір зі сторони духовенства УПЦ МП та силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС УкраїниПереглядів: 142