19 перемог здобули калушани на Всеукраїнському конкурсі «Концертино-2026»
17–18 квітня у Калуші відбулося довгоочікуване мистецьке дійство — Всеукраїнський конкурс виконавців на духових та ударних інструментах «Концертино-2026».
Після вимушеної перерви, що тривала з 2019 року, конкурс повернувся на сцену, підтвердивши свій високий статус та значущість для культурного життя краю.
Заснований понад 30 років тому з ініціативи талановитих музикантів, викладачів мистецьких шкіл і культурних діячів Калуша, конкурс і сьогодні залишається важливою платформою для підтримки та розвитку юних виконавців.
Директором ювілейного конкурсу став спеціаліст вищої категорії, старший викладач Калуської дитячої музичної школи Іван Левінський.
Виступи учасників оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли провідні фахівці мистецьких закладів України. Очолив журі професор, завідувач кафедри духових та ударних інструментів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, артист Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Андрій Карп’як.
Конкурс проходив у двох номінаціях — мідні духові та ударні інструменти, а також дерев’яні духові — і охоплював п’ять вікових категорій. Учасники продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, сценічну культуру та глибоке відчуття музики.
Загалом у конкурсі 34 учасники отримали дипломи І ступеня, 29 — ІІ ступеня, 32 — ІІІ ступеня, а 12 були відзначені дипломами з відзнакою.
Володарі найвищих нагород отримали грошові премії та подарунки від спонсорів і партнерів заходу.
Організатори висловлюють щиру вд ячність членам журі за професійність і об’єктивність, учасникам — за талант і натхнення, а також усім, хто долучився до підготовки та проведення конкурсу.
Переглядів: 181


