20 грудня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День міліції (скасовано)

В українському законодавстві професійне свято День міліції відзначався 20-го грудня. В цей день, в 1990-му році, Верховна Рада України прийняла новий Закон «Про міліцію», який став точкою відліку в новітній історії української міліції. Пізніше, 17-го листопада 1992 року Президент України своїм Указом про «День міліції» № 567/92 закріпив цю дату. З 9-го грудня 2015-го року Указ № 567 був скасований. У відповідному Указі Президента України № 693 «Про День Національної поліції України» було встановлено нове свято, яке відзначається щорічно 4-го серпня.

Міжнародний день солідарності людей

Проголошено цей день Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, присвяченій проведенню першого Десятиліття ООН по боротьбі за ліквідацію убогості. Відзначається щорічно 20 грудня, починаючи з 2006-го року.

Іменини: Антон, Василь, Галактіон, Григорій, Іван, Ігнатій, Лев, Михайло, Павло, Петро, Сергій

День в історії:

1637 — після капітуляції реєстровців під Боровицею гетьман нереєстрового запорізького козацтва Павлюк полонений поляками; страчений у Варшаві в березні 1638.

1753 — У Петербурзі видано царський указ про ліквідацію митного кордону між Гетьманщиною та рештою Російської імперії.

1860 — після обрання республіканця Авраама Лінкольна президентом Південна Кароліна стала першим штатом, що залишив США і став основою для утворення нової держави, Конфедеративних Штатів Америки. До Південної Кароліни згодом приєднались ще п’ять рабовласницьких штатів півдня США, що стало приводом до початку громадянської війни між Північчю і Півднем.

1868 — У Львові засноване українське товариство «Просвіта».

1917 — у більшовицькій Росії створено державний репресійний орган — Всеросійську надзвичайну комісію для боротьби з контрреволюцією і саботажем, комісію очолив ініціатор її створення Фелікс Дзержинський.

1938 — піонер телебачення Володимир Зворикін, американський інженер запатентував два революційних пристрої — кінескоп та іконоскоп.

1938 — у СРСР впровадили трудові книжки.

1970 — після масових страйків, демонстрацій і зіткнень робітників з поліцією в північних містах Польщі після підвищення на початку грудня цін на продукти харчування й одяг пішов у відставку перший секретар ЦК Польської компартії Владислав Гомулка.

1989 — XX з’їзд Компартії Литви прийняв Декларацію про самостійність партії і про її вихід зі складу КПРС.Переглядів: 144