20 жовтня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день профілактики остеопорозу

Ініціатива створення Всесвітнього дня профілактики остеопорозу належить Національному суспільству остеопорозу Великобританії та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Відзначається Всесвітній день профілактики остеопорозу щорічно 20 жовтня, починаючи з 1999 року.

Всесвітній день статистики

Враховуючи внесок статистичної науки в розвиток і вдосконалення сучасних процесів управління ресурсами та економікою нашої цивілізації, віддаючи данину поваги і визнання всім, хто так чи інакше сприяв розвитку цієї вельми корисною галузі, на 41-й сесії ООН Статистична комісія прийняла рішення заснувати Всесвітній день статистики. Відповідна резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 64/267 була прийнята 3-го червня 2010-го року. Дата щорічного святкування цього Дня була визначена на 20-е жовтня.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

День військового зв’язківця

Застаріла радянська календарна подія, відзначалася до 2000р.

В Україні Указом Президента України № 154/2000 «Про День військ зв’язку» цей день встановлений і щорічно відзначається 8-го серпня.

День працівників харчової промисловості

День працівників харчової промисловості було встановлено у 1966 році і він святкується у третю неділю жовтня. Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента України № 714/95 від 8 серпня 1995 року.

Міжнародний день авіадиспетчера

20 жовтня 1961 в Амстердамі була створена Міжнародна федерація асоціацій авіаційних диспетчерів. Ця подія стала такою значущою віхою в історії розвитку повітряного транспорту, що стала підставою для виникнення нового професійного свята, приуроченого до її дати – Міжнародного дня авіадиспетчера.

Міжнародний день кухаря і кулінара

Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародна день кухарів був заснований лише в 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств,  в тоді входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарський професії з безлічі країн світу.

Перший приватний комерційний банк в Україні

інансово-кредитна установа, яка провадить різноманітні види операцій з грошима і цінними паперами та надає фінансові послуги уряду, юридичним і фізичним особам, відома нам під назвою «Банк», невід’ємний елемент в сучасній економіці. Перший приватний комерційний банк в Україні був створений у місті Києві 20-го жовтня 1868-го року.

Іменини: Йосип, Михайло, Микола, Пелагея, Сергій, Юліан

День в історії:

1803 — Сенат США ратифікував купівлю Луїзіани

1818 — Велика Британія і США встановили межу вздовж 49 паралелі між останніми та Канадою

1865 — місцем перебування уряду Канади затверджено Оттаву

1868 — у Києві створено перший в Україні приватний комерційний банк

1891 — прийнята Ерфуртська програма Соціал-демократичної партії Німеччини, що визначила основні принципи європейської соціал-демократії

1916 — у Севастополі вибухнув лінкор «Імператриця Марія», сотні загиблих

1924 — у Харкові відкрита перша в Україні радіостанція

1929 — ЦК ВКП(б) офіційно проголосив суцільну колективізацію

1944 — відбувся перший бойовий виліт японських камікадзе

1945 — у результаті плебісциту Монголія підтвердила намір залишатись незалежною державою

1945 — вперше жінкам Франції надано виборче право

1947 — комісія з розслідування антиамериканської діяльності почала слухання щодо проникнення комуністів до Голлівуду

1953 — у США вийшла в світ антиутопія Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом»Переглядів: 161