21 листопада – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Десантно-штурмових військ Збройних сил України

Святкування Дня Десантно-штурмових військ Збройних Сил України проходять у третій декаді листопада. Дата свята затверджена в 2017 році рішенням Командування і встановлена на День Архістратига Михаїла. День ДШВ відзначається 21 листопада.

Всесвітній день рибальства

Всесвітній день рибальства був заснований у 1998 році. Відзначається рибальськими громадами по всьому світу щорічно 21-го листопада.

Всесвітній день вітань

Всесвітній день вітань став щорічно відзначатися починаючи з 1973-го року. Своїм виникненням він зобов’язаний двом братам – Брайану і Майклу Маккомак. Проживаючи в Сполучених Штатах Америки на піку холодної війни їм, як і іншим простим людям, неможливо було не відчувати ту гостру напруженість, яка панувала в той час між двома ядерними супердержавами. Відчуття ймовірності початку всесвітнього катастрофічного ядерного безумства було настільки високо, що багато людей просто не витримували цієї напруги і жахливої прийдешньої перспективи, кидаючись навіть в абсолютно комічні, як здається сьогодні крайнощі. Гнітюча і ворожа обстановка парила у повітрі.

Протестуючи проти такої тупикової ситуації, проявляючи свою громадянську позицію, вони знайшли простий і ефективний загальнолюдський спосіб боротьби з таким станом справ. Склавши листи зі щирими і привітними вітаннями, брати відправили їх у всі кінцівки світу. У текстах цих листів вони абсолютно не нав’язували ідеї боротьби за мир у всьому світі, лише просили одержувача просто привітати ще кого-небудь таким же чином, хоча б декілька людей …

Ця чудова ідея знайшла відгук як серед керівників окремих держав, так і серед широкої маси простих людей. З цих пір щорічно 21-го листопада повсюдно став відзначатися воістину народний Всесвітній день привітань, день позитивного настрою і радісних емоцій.

День Гідності та Свободи

Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 – лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» – йдеться в Указі № 872/2014.

Всесвітній день телебачення

Телевізійне мовлення давно і міцно увійшло в наше життя. Його різнобічність, різноманітність телепередач і інформаційний обхват, зробили його незамінним супутником сучасного суспільства. 17-го грудня 1996-го року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних націй проголосила 21-е листопада новим міжнародним святом – Всесвітнім днем телебачення, що було закріплено в резолюції ООН № A/RES/51/205. Дату щорічного проведення цього свята було вирішено прив’язати до дня проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму ООН.

Іменини: Михайло, Гаврило

День в історії:

1783 — У небо над Парижем піднялася перша пілотована повітряна куля братів Монгольф’є. На борту були Пілатр де Розьє та д’Арланд

1806 — Наполеон оголосив «континентальну блокаду» Англії

1877 — Томас Едісон винайшов фонограф

1906 — у Вільнюсі вийшов друком перший номер білоруської газети «Наша нива»

1916 — потонув «Британнік», корабель-близнюк «Титаніка» налетів на німецьку міну

1918 — поляки окупували Львів, столицю ЗУНР. Три дні у місті тривав погром, було вбито близько 50 євреїв і 270 українців-християн

1919 — країни Антанти визнали Галичину складовою Польщі

1920 — Армія УНР перейшла Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах

1921 — Більшовики розстріляли під містом Базаром 359 полонених українських вояків, учасників Другого зимового походу (розстріли тривали до 23 листопада)

1947 — у Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію

2013 — вечірнім мітингом на Майдані Незалежності розпочалася українська Революція гідності



Переглядів: 341
banner