22 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

Не дивлячись на те, що багатьом визнаним і компетентним військовим історикам вдалося майже в найдрібніших подробицях, відтворити хід подій тих далеких років і знайти відповідь на безліч питань, перед нами напевно ще на тривалий час залишиться незрозумілим одне – чому за права, благополуччя і прогрес однієї частини людей, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю, обов’язково повинні розплачуватися своїм життям, здоров’ям і перспективами інші?

22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить …, і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Невже ми забули про це?

Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може даже онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді …

Пам’ять – хитра штука. Вона частенько зраджує нам. А потім знову 22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить … і …

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях: Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні.

Іменини: Кирило, Олексій, Олександр, Марфа, Марія

День в історії:

1671 — Османська імперія оголошує війну Речі Посполитій

1675 — англійський король Карл II заснував Гринвіцьку обсерваторію

1889 — Німеччина вперше впроваджує масові та універсальні пенсії

1910 — відкрито першу в Європі повітряну пасажирську лінію Фрідріхсгафен-Дюсельдорф, що нею курсував дирижабль «Німеччина»

1915 — австро-німецькі війська під керівництвом Августа фон Макензена звільнили Львів від російських військ після 293 днів російської окупації

1933 — лідер комуністів УСРР П. Постишев оголосив про масові арешти серед «буржуазної інтелігенції» України

1940 — у Комп’єні Франція підписала капітуляцію перед Німеччиною (у тому ж вагоні, в якому 1918 року підписувала капітуляцію Німеччина)

1941 — Німеччина напала на СРСР, початок німецько-радянської війни

1941 — у в’язницях Львова розпочалися розстріли в’язнів, причетних до ОУН, санкціоновані прокурором Львівської області Харитоновим. Загальна кількість жертв у Львові за оцінками істориків коливається між 2358 і 2752.

1960 — після обміну образами між лідерами стався офіційний розрив відносин між Радянським Союзом і Китаєм

1973 — до ООН одночасно прийняли НДР і ФРН



Переглядів: 180
banner