22 січня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Соборності (день Злуки)

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Українська Центральна Рада прийняла Четвертий універсал

Це державно-політичний акт, грамота-прокламація, які видавала Українська Центральна Рада для широкого українського загалу. Всього УЦР було видано 4 універсала, які визначали етапи формування Української державності – від автономії до повної самостійності.

Четвертий Універсал був виданий 22-го січня 1918-го року (за новим стилем) і декларував незалежність України. УНР проголошувалася «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».

Іменини: Антоніни, Захара, Павла, Петра, Філіпа

День в історії:

1648 — почалася Хмельниччина

1861 — французький мандрівник Анрі Муо виявив у джунглях Камбоджі гігантський храмовий комплекс Ангкор-Ват

1863 — У Королівстві Польському та на Правобережній Україні спалахнуло Січневе повстання проти панування Російської імперії

1905 — масовий розстріл демонстрації в Петербурзі, «кривава неділя»

1918 — у будинку Педагогічного музею Малою Радою затверджено IV Універсал, що проголосив Україну незалежною державою

1919 — Директорія УНР проголосила Акт злуки УНР та ЗУНР. ЗУНР перетворено в Західні Області УНР

1990 — близько двох мільйонів людей взяло участь у демонстрації в Баку

1992 — Філіппіни визнали незалежність України

2000 — під тиском міжнародних організацій в Еквадорі влада перейшла до Густаво Нобоа

2014 — перші загиблі на Майдані у КиєвіПереглядів: 229
banner