22 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні День партизанської слави України
22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.
 
День машинобудівника України
Враховуючи особливу важливість машинобудівної галузі в розвитку і функціонуванні економіки країни, а також її роль у суспільстві, професійне свято машинобудівників – «День машинобудівника» виник ще з часів Радянського Союзу, заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1-го жовтня 1980-го року N 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в ред. Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1-го листопада 1988-го року N 9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні» і відзначався в останню неділю вересня. У новому українському законодавстві «День машінобудівніка» був додатково закріплений Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня.
 
День без автомобілів
Ідея мінімізації використання автотранспорту, працюючого на двигуні внутрішнього згоряння виникла з початку знаменитої нафтової кризи 1973-го року, яка до цих пір вважається найбільша у світовій топлівоенергетічній галузі. Вона оголила безліч проблем, пов’язаних з використанням чорного золота. Як відомо – прогрес не стоїть на місці і розуміння нашої не здорової залежності від нафти плюс наростаюча екологічна напруженість призвели до того, що з 1994-го року в світовому співтоваристві стали звучати все більш відверті заклики хоча б якось скоротити використання автотранспорту. Так виник символічний «День без автомобілів», який став періодично проводитися в країнах Європи 22-го вересня, а потім поширився і по всьому світу.
 
День Незалежності Малі
Святкування Дня Незалежності Малі проходить в третій декаді вересня і приурочене здобуття незалежності від Франції в 1960 році.
 
Іменини: Олександр, Олексій, Ганна, Афанасій, Василь, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Сергій 
 
Цей день в історії: 
 
1499 — за Базельською угодою Швейцарська конфедерація стала незалежною від Священної Римської імперії
1792 — цей день був оголошений першим днем революційного французького календаря
1862 — президент США Авраам Лінкольн видав указ про звільнення негрів-рабів на території Конфедеративних Штатів Америки
1937 — утворені Кам’янець-Подільська, Полтавська, Житомирська, Миколаївська області УРСР
1939 — пройшов спільний радянсько-нацистський парад у Бересті
1939 — радянські війська увійшли до Львова
1955 — в Аргентині здійснено військовий переворот, що повалив уряд диктатора Хуана Перона
1955 — біля Бахчисарая відкрита найбільша в СРСР астрофізична обсерваторія
1980 — почалася ірано-іракська війна
1980 — у Гдині засновано профспілку «Солідарність»
1993 — прем’єр-міністр України Леонід Кучма відправлений у відставку
 


Переглядів: 134
banner