23 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день печива для собак

23 лютого проводять Міжнародний день печива для собак. Перші собачі бісквіти були розроблені в середині 19 століття американським виробником Джеймсом Спратт. Ці лютневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.

День Республіки Гайана

Офіційна назва цієї держави – Кооперативна Республіка Гайана, близько 90% населення якої проживає в прибережних районах. До 1966 року Британська Гвіана, держава на північно-східному узбережжі Південної Америки. З півночі омивається Атлантичним океаном, на заході межує з Венесуелою, на півдні – з Бразилією, на сході – з Сурінамом. Гайана – єдина континентальна країна Південної Америки, що входить в Співдружність націй, і єдина на континенті англомовна країна. Гайана одна з найбідніших країн Західної півкулі і є президентсько-парламентською республікою. Традиційно економіка Гайани спирається на експорт цукру, золота, бокситів, креветок, деревини і рису. Їх виробництво і продаж становить приблизно 60% ВВП країни і залежить від світових цін на сировину.

23 лютого 1970 року країна отримала сучасну назву – Кооперативна Республіка Гайана, в цей день тепер щорічно відзначається національне свято держави – День Республіки. Така назва пов’язана з оголошеним курсом на побудову «кооперативного соціалізму», що було закріплено на конституційному рівні країни в 1980 році.

Іменини: Петро, Валеріан

День в історії:

1525 — Битва при Павії між найманими арміями Франції та імперії Габсбургів

1874 — англійський майор Волтер Вінгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі, що нині відома як теніс

1886 — американець Чарльз Голл електролітичним методом отримав алюміній

1893 — 35-річний німецький інженер Рудольф Дізель отримав патент на створений ним двигун

1918 — Кайзерівська Німеччина надала Росії мирні умови, за якими влада Петрограда мала визнати незалежність Латвії, Литви, Естонії, Фінляндії та України і підписати з Україною мирний договір

1922 — у Радянській Росії прийняте рішення про вилучення з храмів церковних цінностей на потреби голодняків

1944 — розпочалася депортація чеченського народу силами НКВС

1993 — Україна заявила про невизнання Росії єдиною правонаступницею СРСР

1997 — вчені з Единбурга (Шотландія) повідомили про успішне клонування дорослої вівці. Народжена одержала ім’я Доллі

2000 — Карлос Сантана одержав 8 нагород «Греммі» з десяти можливих номінацій

2014 — Президент України Віктор Янукович виїхав до Росії, відзначаючи завершення протестів Євромайдану та початок кримської кризи.Переглядів: 20