23 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні День осіннього рівнодення
День осіннього рівнодення – це день астрономічного початку осені. У цей день вересня Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі. Ми маємо можливість спостерігати, що воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час, тобто день дорівнює ночі.
Дати та час моменту нового сонцестояння і рівнодення варіюються в межах одного дня. Особливо це стосується літнього сонцестояння в червні 20 – 21 числа, зимового в грудні 21 – 22 числа і осіннього рівнодення в вересні – в діапазоні 22 – 23 числа.
 
День міста Полтава
Свято День міста Полтава в Україні відзначають у третій декаді вересня. Офіційна дата заснування міста 899 рік. Програма святкових заходів включає фестивалі, ярмарки та концерти.
 
Національний день Королівства Саудівська Аравія
Королівство Саудівська Аравія відзначає свій Національний день щорічно в третій декаді вересня. Святкування приурочене до об’єднання Королівства і також проводиться на честь Його Величності Короля Абдули Азіза бін Абдули Рахмана Аль Сауда.
 
День народження Яндекс
Офіційно пошукова машина Яндекс була анонсована на виставці Softool 23 вересня 1997 року. Серед основних відмінних рис yandex.ru на той момент були перевірка унікальності документів (виняток копій в різних кодуваннях), облік морфології російської мови (в тому числі і пошук за точною словоформою), пошук з урахуванням відстані (у тому числі в межах абзацу, точне словосполучення), ретельно розроблений алгоритм оцінки релевантності, що враховує не тільки кількість слів запиту, знайдених в тексті, але і “контрастність” слова (його відносну частоту для даного документа), відстань між словами, і положення слова в документі.
 
Іменини: Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Климент, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна
 
Цей день в історії: 
 
1122 — підписано Вормський конкордат, що закінчив боротьбу за інвеституру
1595 — іспанський уряд ухвалив рішення не винищувати індіанське населення Америки, а хрестити його, розділивши колонії на території місій
1846 — німецький астроном Йоганн Ґалле відкрив планету Нептун
1848 — американець Джон Куртіс зробив першу жувальну гумку
1913 — француз Ролан Гаррос першим перелетів через Середземне море.
1919 — на спільному засіданні Директорії та уряду УНР і ЗУНР ухвалено рішення негайно розпочати воєнні дії проти армії Денікіна
1920 — відкрито Вінницьку філію Всенародної бібліотеки ВУАН (у 1930 р. об’єднано з округовою бібліотекою ім. К.А. Тімірязева)
1921 — у Празі вийшов перший номер газети «Громадський вісник» — орган Українського громадського комітету
1932 — завершення об’єднання Саудівської Аравії під владою Саудитів зі столицею в Ер-Ріяді
1939 — у Донецьку заснований Музей образотворчого мистецтва, нині Донецький обласний художній музей
1991 — Вірменія проголосила незалежність
1992 — на американському ядерному полігоні в штаті Невада здійснений останній ядерний вибух
1998 — Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію 1199, якою зобов’язала уряд Югославії припинити бойові операції в Косово
 


Переглядів: 142
banner