25 дивовижних фактів про очі
Не дарма кажуть, що очі — дзеркало душі. Це один з найважливіших органів, через який ми отримуємо 80% інформації про навколишній світ.
1. 50 відтінків сірого? Та не смішіть, наші очі можуть розрізнити їх набагато більше, цілих 500!
2. Виявляється, жарт про те, що чоловіки гірше розрізняють і запам’ятовують кольори має дещо спільне з реальністю! Серед сильної статі набагато більше дальтоніків, кожен 12-й.
3. А ось деякі жінки виявилися піддані дуже незвичайній генетичній мутації. У них в сітківці може з’явитися додаткова колбочка, яка дозволяє розрізняти до 100 мільйонів квітів, коли як звичайна здорова людина розрізняє тільки 10 мільйонів. Правда ця мутація була виявлена лише у 2% відсотків.
4. Виявляється, рогівки людини й акули дуже схожі. Хижа риба навіть може бути донором для людей.
5. Райдужка ока, як і відбиток пальця, є унікальною. Ви не знайдете людей, у яких ці параметри будуть однакові.
6. Карий — найпоширеніший колір очей у світі. Але під цим кольором ховається блакитний. Карі очі стають за рахунок темного коричневого пігменту, який покриває радужку.
7. 10 тисяч років тому у всіх людей були карі очі, поки не з’явилася мутація, яка викликала скорочення вироблення меланіну.
8. У космосі буде дуже проблемно дивитися такі фільми, як “Хатіко” або “Зелена миля”. Ви не зможете плакати через гравітацію, тому що сльози не будуть текти по щоках, як зазвичай, а збиратися в кульки в кутку очей.
9. Багато видів тварин звикли спати, відкриваючи одне око. Це допомагає їм уберегти своє життя від хижаків. Таким чином, одне з півкуль завжди пильнує.
10. Кожне око синього кита важить понад 1 кілограма.
11. Всупереч відомому переконанню, бики не бісяться від виду червоного кольору. Їх дратує сам факт різких рухів. А червоний ці тварини взагалі не розрізняють.
12. У сітківці ока у нас є три типи колбочок, які допомагають нам розпізнати тільки червоний, синій і зелений кольори. Решта — це всілякі комбінації перелічених кольорів.
13. Пірати використовували пов’язки не тільки тому, що багато були одноокими або вважали, що так вони виглядають крутіше. Це пояснювалося необхідністю вміти швидко адаптувати зір, переміщаючись між світлою палубою і темними приміщеннями під нею.
14. Очі найбільше навантажують мозок інформацією. Цей трафік зіставимо з пропускною здатністю високошвидкісних інтернет-з’єднань.
15. Єдині істоти на планеті, які під час спілкування звертають увагу на вираз очей — це люди та собаки. Власне, собаки цьому трюку у нас і навчилися.
16. В середньому ми моргаємо 15 тисяч разів на день.
17. З-за того, що під час чхання виникає спазм м’язів, які регулюють повіки, ми не можемо зробити це з закритими очима.
18. Поняття краси у всіх різне. Ось майя, наприклад, вважали, що косоокість робить людину привабливішою.
19. Одного разу в Канаді народилися дві дівчинки, голови яких зрослися. У них був спільний таламус, що дозволяє буквально дівчаткам читати думки одна одної. А також одна сестричка може бачити очима іншої.
20. Деякі комахи можуть не тільки бачити очима, але і відчувати швидкість польоту і напрям вітру! Це відбувається за наявності спеціальних волосків на органах зору.
21. По рухах очей можна на 98% відсотків визначити наявність у людини шизофренії.
22. Існує рак ока. Він називається ретинобластома. Найбільше цій хворобі схильні діти до 5 років.
23. Кожен із 6 осіб старше 40 років страждає від катаракти.
24. Наші очі — це по суті передавач інформації, а зоровий образ формується вже в мозку. А тому іноді проблеми із зором можуть бути викликані захворюваннями мозку.
25. За все життя наш мозок обробляє близько 25 мільйонів різних зображень.
Переглядів: 222