26 березня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Національної гвардії України

18-го березня 2015-го року, ураховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку, Президентом України був підписаний Указ № 148/2015, в якому День Національної гвардії України встановлюється як офіційне профільне свято, яке тепер щорічно відзначається 26-го березня. Цим же Указом визнається таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 26-го березня 1996-го року № 216 “Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України”.

День внутрішніх військ МВС України (нині День Національної гвардії)

День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня – в день прийняття Верховною радою України у 1992 році Закону „Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України”. Указ Президента від 26.03.1996 № 216/96 про встановлення Дня внутрішніх військ є визнання державою їх заслуг у справі охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю, охорони важливих державних об’єктів.

День Незалежності Народної Республіки Бангладеш

Назва Бангладеш із санскриту означає «люди країни, які розмовляють на бенгалі». І дійсно, країна говорить переважно бенгальською, це -офіційна мова, але англійська також в ходу. Бангладеш – це країна пишної зелені з розвиненими водними артеріями, де подорожі на човні є поширеним явищем, а величезний мангрові ліси є домом для Бенгальського Королівського тигра, чий рев може бути почутий на відстані до 3-х кілометрів. Він є національним символом країни, але на жаль, в цей час знаходиться під загрозою зникнення.

Іменини: Григорій, Михайло, Терентій, Олександр, Христина

День в історії:

1668 — Карл II передав Мумбаї в оренду Ост-Індській компанії

1713 — Іспанія наділила Англію виключним правом на работоргівлю в американських володіннях Іспанії (так зване асьєнто)

1845 — у США запатентований медичний пластир

1917 — із заслання повернувся історик і політик Михайло Грушевський

1920 — Латвія визнала незалежність Української Народної Республіки та її уряд

1945 — завершилась битва за Іодзіму

1971 — Східний Пакистан проголосив незалежність від Пакистану, утворивши державу Бангладеш та розпочавши війну за незалежність

1979 — ізраїльський прем’єр-міністр Менахем Бегін і президент Єгипту Анвар Садат підписали мирний договір після двох років переговорів

1989 — в СРСР пройшли вибори народних депутатів, вперше на альтернативній основі

1995 — набула чинності Шенгенська угода

1999 — макровірус Мелісса почав розповсюджуватися по всьому світу, використовуючи інфіковані електронні повідомлення (e-mail)



Переглядів: 306
banner