262 мільйона – стільки потрібно на ремонт аварійних дамб Прикарпаття

Суспільство

Сьогодні, 2 вересня, в Івано-Франківську відбулася нарада в голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля. Першим питанням порядку денного стали проблеми водного господарства на Прикарпатті.

Роман Михайлюк, начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів, розповів про стан справ.

“Прикарпаття визнано паводково-небезпечним регіоном. Але кількість споруд для захисту від паводків недостатня – наразі захищено близько 25% території. Маємо також невирішенне питання з руслоочисними роботами, є гідротехнічні споруди без власників. Ще є незадовільний стан малих водотоків”, – сказав Роман Михайлюк.

За його словами, більшість гідрозахисних споруд Івано-Франківщини збудовано в 1970-1990 роках, і наразі починають застарівати. При кожному значному паводку вони поступово руйнуються. 72 таких споруди з 270 знаходяться в аварійному стані. На їх ремонт потрібно 262 мільйони гривень, і таких коштів немає.

“На жаль, фінансується лише ліквідація наслідків стихійних лих – паводків і повеней. На попередження цих явищ грошей немає”, – додав посадовець.

Голова ОДА Денис Шмигаль на це сказав, що потрібно розбити всі ці об’єкти на частини, розділити їх по часу і по терміновості, і почати роботу над вирішенням водних проблем Івано-Франківщини.

“Потрібно діяти, вирішити, хто що робить і за що відповідає. Деякі об’єкти потрібно відремонтувати вже до зими, щоб весняні паводки не наробили біди”, – зазначив Денис Шмигаль.Переглядів: 144