27 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День джинсів (День деніму)

Мільйони людей по всьому світу одягнуть в цей день джинси з певною метою – підтримати постраждалих і поширити знання про всі форми сексуального насильства і методи протидії їм.

Ця кампанія почалася після резонансної постанови Верховного суду Італії в 1998 році по справі 1992 року, коли вирок за згвалтування був скасований, оскільки судді вважали, що, тому що жертва була одягнена в обтягуючі джинси, вона, можливо, допомогла ґвалтівнику їх зняти, і тим самим дала свою згоду на цей акт. Наступного дня жінки в італійському парламенті прийшли на роботу в джинсах в знак солідарності з жертвою. Вони тримали в руках плакати з написом «Джинси: алібі для зґвалтування».

В знак підтримки сенат і асамблея Каліфорнії (США) взяли з них приклад. У 1999 році Патриція Гігганс (Patricia Giggans), виконавчий директор Лос-анджелеської комісії з розслідування нападів на жінок, зробила День джинсів щорічним заходом. Станом на 2011 рік, щонайменше 20 штатів США офіційно визнали Denim Day. Тоді більше 2 мільйонів американців взяли участь в акціях та заходах, присвячених цьому дню.

З тих пір носіння джинсів в День деніму стало символом протесту проти хибних поглядів на сексуальні домагання, наруги, напади і зґвалтування. Його відзначають в останню середу квітня.

В 2022 році День джинсів (День деніму) припадає на 27 квітня.

День Незалежності Республіки Того

Не дивлячись на те, що Республіка Того, яка розташована на заході Африки, досить маленька (площа в 56800 кв.км) і не багата африканська країна, її армія вважається найбільш організованою і оснащеної в тропічній частині Африки.

Свою незалежність від Франції Того отримало у 1960 році. 9 квітня 1961 була прийнята Конституція Тоголезької Республіки, відповідно до якої вищим законодавчим органом стали Національні збори. Національне свято, День Незалежності, Республіка Того відзначає 27 квітня.

День Незалежності Сьєрра-Леоне

Перші португальські мореплавці відкрили півострів, розташований на заході Африки, ще в XV столітті. Вони назвали його «Сьєрра-Леоне», що в перекладі з іспанської означає «Левові гори». Ця назва згодом поширилася на всю територію країни. У минулому територія країни ділилася на: колонію, переважно це були прибережні райони і протекторат Великобританії, внутрішні області держави. 27 квітня 1961 Сьєрра-Леоне здобула свою незалежність. Столиця – Фрітаун.

День Свободи Південно-Африканської Республіки

У 1961 році Південно-Африканський Союз став незалежною Південно-Африканською Республікою, яка вийшла з Британської Співдружності націй. Вихід був обумовлений неприйняттям політики апартеїду в ПАР іншими членами Співдружності. 27 квітня 1994 року в ПАР демократія була відновлена і вже в червні 1994 року членство ПАР в Співдружності також було відновлено. З того часу у Південно-Африканській Республіці відзначається національне свято – День Свободи.

Іменини: Азат, Антон, Ардаліон, Валентин, Євстафій, Епіфан, Іван, Маріанна, Мартін, Христофор

День в історії:

711 — Тарік ібн Зіяд почав арабське завоювання Піренейського півострова, висадившись на сучасному Гібралтарі, чим дав йому ім’я (дата приблизна)

1789 — за вказівкою Григорія Потьомкіна у гирлі Інгулу (нині Миколаїв) закладена верфь

1828 — у Лондоні відкрився перший у світі науковий зоопарк

1945 — останні німецькі загони полишили Фінляндію, на території якої закінчилась Друга світова війна

1945 — Беніто Муссоліні заарештований італійськими партизанами

1978 — в Афганістані відбувся військовий переворот, що встановив у країні прорадянський маріонетковий уряд Таракі

2010 — парламенти Росії та України ратифікували суперечливі «Харківські угоди» про знижку на газ в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі до 2042 року

2010 — у Південній Кореї споруджена найбільша дамба світу — Семангим, довжиною 34 кмПереглядів: 15