28 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні Всесвітній день боротьби проти сказу
Всесвітній день боротьби зі сказом є ініціативою благодійної організації «Альянс по боротьбі зі сказом» (ARC) та «Центрів боротьби з хворобами і профілактики хвороб» (CDC), Атланта, у Сполучених Штатах Америки за підтримки Всесвітньої Організації Охорони здоров’я. Цей День має щорічний характер і проводиться 28 вересня.
Всесвітній день боротьби зі сказом покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, наскільки легко його попереджати і як викоренити це захворювання серед людей, ведучи боротьбу з його збудником в резервуарах серед тварин.
 
День міста Хмельницький
Дата заснування міста не визначена, однак перша згадка про це місце відноситься до першої половини XV століття. Польський король Владислав ІІ Ягайло 1431 року надає вірній шляхті привілеї на подільські володіння. Ця дата відома і прийнята, в своєму роді, за якусь точку відліку існування міста. Так утворився центр торгівлі на перехресті головних торгових шляхів – Плоскирів.
У часи, коли ці краї були під владою Польщі, сюди було переселено багато поляків, з ними прийшов і католицизм. У 1795 році з приходом Російської імперії була заснована Подільська губернія. В цей час місто згадується вже як Проскурів.
У 1954 році, коли економіка області почала рухатися в напрямку підтримки військового сектора, місто стало одним з найбільш значущих військово-індустріальних виробників в Україні. Приблизно в той же час місто було перейменовано з Проскурова в Хмельницький на честь Богдана Хмельницького, відомого Українського гетьмана.
 
Іменини: Андрій, Віссаріон, Герасим, Григорій, Дмитро, Євдокія, Іван, Ігнатій, Йосип, Леонід, Людмила, Макар, Максим, Марія, Микита, Микола, Петро, Порфирій, Семен, Степан, Федот, Яків
 
Цей день в історії: 
 
1618 — у Брюсселі відкрився перший у світі ломбард
1651 — між Богданом Хмельницьким і поляками укладено Білоцерківський мирний договір
1773 — на Уралі і в Поволжі почалося повстання під керівництвом донського козака Омеляна Пугачова
1870 — війська Пруссії захопили Страсбург
1794 — у Петербурзі створено альянс Росії, Англії й Австрії проти Наполеона
1973 — скасоване рішення ЦК КПУ про створення на острові Хортиця у Запоріжжі державного заповідника
2001 — Кофі Аннан став Нобелівським лауреатом
 


Переглядів: 8