30 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день дружби

Свято Всесвітнього Дня Дружби відзначається наприкінці липня. Ідея виникла у 1958 році і належить доктору Артеміо Брачіо. Святкування запропоновано під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай.

Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але також і самих себе. У ході проведення Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети, під егідою ООН, яке охопило період з 2001-го по 2010-й рік, цей факт став на стільки очевидний, що на своїй 65-й сесії, що відбулася 27-го квітня 2011-го року в резолюції № 65/275, Генеральна асамблея ООН заснувала нове свято, безпосередньо присвячене цій темі.

«Міжнародним днем дружби» в календарі стала дата 30-е липня.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея провела зустріч на високому рівні для оцінки ходу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняли резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

День Незалежності Республіки Вануату

Вануату – острівна держава, розташована в південній частині Тихого океану. Архіпелаг складається з 14 великих і 60 дрібних, але населених островів. В цілому, до складу Вануату входить 83 острова. Спочатку їх населяли меланезійці. Назва Вануату походить від двох місцевих слів, що означають «будинок» і «стенд», а перекладається як «Земля вічна».

День трону у Королівстві Марокко

Це день пам’яті про всіх марокканських королів. Перше святкування Дня трону було проведено у 1933 році. Це відбулося в знак визнання коронації короля Мохаммеда V у 1927 році. Нинішній король Мохаммед VI змінив свого батька 23 липня 1999 року і офіційно прийняв трон 30 липня.

Іменини: Вероніка, Лазар, Леонід, Марина, Маргарита

День в історії:

1419 — перша Празька дефенестрація, вбивство гуситами членів міської ради Праги. Розпочався Гуситський рух

1502 — Христофор Колумб вперше зустрів представників народу мая

1792 — до Парижа з «Бойовою піснею Рейнської армії» ввійшов марсельський добровольчий батальйон, після чого пісня стала називатися Звук «Марсельєзою»

1863 — Міністр внутрішніх справ Російської імперії Петро Валуєв надіслав таємний циркуляр проти української мови, відомий як Валуєвський циркуляр

1895 — у Львові заснували музей Наукового товариства імені Шевченка (згодом увійшов до складу Музею етнографії та художнього промислу)

1920 — у Лондоні відкрилося перше всесвітнє скаутське джемборі

1920 — РНК прийняла постанову «Про ліквідацію мощів у Всеросійському масштабі»

1920 — створено Українську Військову Організацію під проводом Євгена Коновальця

1930 — Уругвай — Аргентина 4:2. Збірна Уругваю стала першим чемпіоном світу з футболу

1937 — підписаний Наказ НКВС № 00447, що відкрив шлях до Великого терору

1941 — Уряд СРСР та емігрантський польський уряд підписали угоду про взаємопідтримку у війні проти Німеччини й створення на території СРСР польських військових формувань

1956 — Дуайт Ейзенхауер підписав закон про використання гасла «In God We Trust» на американських доларах

1980 — незалежність Вануату остаточно завершила колоніальну добу ФранціїПереглядів: 189