4 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні Всесвітній день тхеквондо
4 вересня проводять Всесвітній день тхеквондо. 4 вересня 1994 року, в Парижі, рішенням Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) тхеквондо стало офіційним видом спорту – World Taekwondo Day. Ці вересневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.
 
Над будинком Верховної Ради України у 1991 було піднято жовто-блакитний прапор
Це знаковий день для народу суверенної України. 4-го вересня 1991 року, після багаторічної окупації з боку промосковських послідовників більшовицького світу, які, як гриби чорної цвілі, що з’явилися на рештках гниючьої російської імперії, після болісних десятиліть нелюдського комуністичного терору, країна впевнено продовжила курс національного розвитку.
Це був ковток свободи. За це вже не відправляли в гулаги і в’язниці, не розстрілювали і не саджали до психдиспансерів, намагаючись знищити особистість медикаментозним шляхом. Жовто-блакитний прапор на будівлі найвищого законодавчого органу держави символізував початок нової епохи для понівеченої країни.
 
Іменини: Олександр, Олексій, Аріадна, Афанасій, Василь, Гаврило, Іван, Іларіон, Ісаакій, Макар, Михайло, Федір, Фелікс
 
Цей день в історії: 
 
476 — Голова германських найманців на римський службі Одоакр скинув останнього імператора Західної Римської Імперії Ромула Августа. Традиційно ця дата вважається датою падіння Західної Римської імперії.
1886 — Останній американський індіанець-воїн, Джеронімо, здався в Аризоні. Після ув’язнення він став фермером та радником армії США.
1888 — Американець Джордж Істмен отримав патент на фотокамеру, яка використовувала скручену в рулон плівку, і зареєстрував свою торгову марку — «Кодак»
1918 — Війська США висадилися в Архангельську для інтервенції у громадянській війні в Російській імперії.
1919 — уряд УНР звернувся з нотою «До держав світу», в якій висловив протест проти захоплення Києва денікінськими військами
1928 — Рада народних комісарів УРСР затвердила новий український правопис («скрипниківський»), який діяв до 1933
1962 — гурт «Бітлз» почав працювати над дебютним синглом «Love Me Do»
1965 — У київському кінотеатрі «Україна» під час прем’єри фільму «Тіні забутих предків» відбувся мітинг протесту проти нової хвилі політичних репресій серед української інтелігенції
1977 — На радянському телебаченні вперше з’явилась гра «Що? Де? Коли?»
1991 — Над будинком Верховної Ради у Києві вперше піднято жовто-блакитний прапор
1996 — Колумбійські партизани атакували державні воєнні бази у відповідь на дії анти-кокаїнової війни в країні
1998 — Зареєстрована компанія «Google»
 


Переглядів: 13