5 звичок господарів котів, які не полюбляють їх пухнастики

Наука

Не усі звички господарів подобаються котам.

Багато людей сприймають своїх улюблених вусатих пухнастиків як засіб для зняття стресу, як живу подушку, яку можна нескінченно пестити. Але кішки можуть бути надзвичайно чутливими навіть до найменших речей. Деякі види поведінки господарів, які вважаються нешкідливими і природними, можуть викликати сильний стрес у тварин. Ось з якими своїми звичками власникам кішок краще попрощатися.

Постійне бажання сильно обіймати

Люди зазвичай висловлюють свою любов обіймами і поцілунками, але у багатьох котів це викликає напругу. Це пов’язано з тим, що більшість домашніх тварин не полюбляють надмірні, примусові фізичні контакти. Сильні обійми можуть сприйматися ними не лише як незручна, але і як небезпечна ситуація, оскільки їм важко від них позбутися.

Ось чому важливо завжди стежити за реакцією вихованця. Деяким кішкам подобаються обійми, але якщо відчувається напруга, тварина виривається або хоче вилізти з рук, вам краще не примушувати її. Експерти кажуть, що найкраще підняти кішку, поклавши руку під передні лапи, а потім підтримувати задню половину тіла іншою рукою. Лише потім можна притискати її до грудей.

Насильницьке знайомство

Якщо друг або член родини, що любить кішок, приходить у гості, більшість власників хочуть представити його своєму вихованцеві, але це не завжди гарна ідея. Кішки часто бояться незнайомців, вони відчувають стрес, коли справа стосується невідомих людей.

Таким чином, якщо кішок примушують знайомитися з чужинцем і той починає їх пестити, вони можуть легко стати напруженими, знервованими або агресивними. Тому краще за все залишити кішку у цей час, щоб вона змогла пошукати притулок у тихому місці і потім вийти, коли сама захоче.

Постійне пересування речей кішки

Навіть незначні зміни можуть викликати у котів сильний стрес. Для них знайома обстановка означає безпеку, і вони можуть чіплятися за неї вкрай вперто, тому краще, якщо власник не буде часто пересувати предмети кішки. Особливо це стосується будиночка, лотка і годівниці.

Якщо вам потрібно щось переставити, ви можете зробити це поступово, наприклад, пересуваючи підстилку на 40-50 см в інший бік щотижня, поки вона не опиниться на новому місці. Це виключить появу занепокоєння у кішки, зробить її “переїзд” більш комфортним.

Тривалий зоровий контакт

Не лише собаки, а й кішки напружуються від занадто тривалого зорового контакту, оскільки для них це символ боротьби за домінування і агресії. Якщо господар занадто жорстко дивиться в очі вихованцеві, той відчуватиме, що людина хоче контролювати його. Кішка від цього може стати напруженою, знервованою або агресивною. Якщо це станеться, варто просто покліпати очима, щоб тварина знову відчула себе у безпеці.

Погладжування живота

Кішки часто лежать на спині, і здається, що вони просять почухати їм живіт. Але цей жест оманливий. Котам зазвичай не подобається, коли господар торкається їх живота, це турбує їх. Деякі з них кусають, атакують або дряпають його, тому краще погладжувати шию, голову і спину вихованця.

Кішки прив’язуються до своїх господарів не менше за собак, але важливо правильно з ними поводитися. Якщо пес може пробачити людині будь-що, то кішка може образитися і потім тривалий час не підпускати до себе. Вилучіть зайві дії зі своєї поведінки і живіть у любові та згоді з волохатими пухнастиками.

ДжерелоПереглядів: 27