57-річний львів’янин заразився лептоспірозом під час риболовлі на Прикарпатті

Події

У 57-річного рибалки з Дублян, що неподалік Львова, лікарі діагностували інфекційне захворювання – лептоспіроз. 2 вересня цей діагноз підтвердили лабораторно.

Чоловік заразився лептоспірозом під час відпочинку і риболовлі на Дністрі, бо заходив у воду зі свіжою раною на нозі, повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ірина Куліш.

Пацієнт повідомив, що у середині серпня він з двома друзями відпочивав на Дністрі у с. Уніж Івано-Франківської області. 10 днів вони жили у наметах, рибалили, купалися.

Після повернення додому у 57-річного чоловіка раптово піднялася температура, боліла голова, м’язи.

«Чоловік захворів 24 серпня, але спершу лікувався самотужки і по допомогу до медиків у Дублянську міську лікарню звернувся 27 серпня. У нього спочатку діагностували ентеровірусну інфекцію, а згодом запідозрили лептоспіроз і 29 серпня його госпіталізували у Львівську обласну інфекційну лікарню. 2 вересня діагноз лептоспіроз підтвердили лабораторно», – повідомила Ірина Куліш.

За словами лікаря, пацієнт під час відпочинку натер ногу і зі свіжою раною купався, заходив у воду і під час риболовлі. Босоніж ходив і у мілких місцях, там, найімовірніше, лептоспіри (збудники хвороби) через відкриту рану і потрапили в організм.

Як повідомила ZAXID.NET завідувачка діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян, у пацієнта неважка форма лептоспірозу. Його стан вже задовільний.

Цього року на Львівщині зафіксовано вже 16 випадків лептоспірозу, три з них – у вересні. Один з них – смертельний. На початку року від цього захворювання помер 54-річний львів’янин, у якого діагностували важку форму лептоспірозу.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 градусів Цельсія, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки.Переглядів: 12