6 причин, чому татам життєво важливо проводити час з дітьми

Територія успіху

Виховання — справа чоловіча.

На дворі XXI століття. Ми літаємо в космос, редагуємо геном, можемо витягти ДНК з кісток мамонта і відновити популяцію давно вимерлих тварин, однак виховання дітей все ще вважається справою суто жіночою. Батьки відсторонюються від спілкування з дитиною, повністю перекладаючи цей обов’язок на плечі матерів.

Але народження дитини в сім’ї — рішення двох людей, і двоє повинні нести за нього відповідальність. Жінки не народжуються з умінням няньчити дітей, вони вчаться цього, причому нерідко шляхом проб і помилок. І як жінка може навчитися бути хорошою мамою, так і чоловік може стати хорошим татом.

Ось чому татам необхідно проводити час зі своїми дітьми:

Бути батьком — складно

Виховувати дітей складніше, ніж здається. Тато міг мріяти, як грає з дитиною або пишається її досягненнями, але навряд чи він замислювався про шлункові кольки, безсонні ночі, хвороби, примхи, підлітковий бунт і фіолетовому волоссі.

Так, бути батьком складно, але ще складніше — бути хорошим батьком. Це навичка, якій доведеться вчитися, поки дитина не виросте і не випурхне з гнізда.

Але уявіть, як матері справлятися самотужки! Удвох буде легше. Тому ви потрібні своїй родині: не як банківська карта, а як повноцінний батько.

Ваша дитина буде здоровіше

Дослідження Принстонського університету, засновані на вивченні 5 000 респондентів-дітей, показали, що відсутність батька серйозно травмує теломери дитини — ділянки ДНК, які захищають клітини. Якщо батько йде з сім’ї, довжина теломерів скорочується в середньому на 14%, а якщо помирає, теломери коротшають на 16%. Короткі теломери зв’язуються з ризиком розвитку раку і передчасним старінням.

Ви будете щасливішими

Ще одне дослідження 2015 року показало, що батьки, які проводять час з дітьми, більше задоволені роботою. Згідно з даними, «сімейні» чоловіки менш сфокусовані виключно на робочих моментах, що, втім, не позначається на їх умінні будувати кар’єру.

Ваша дитина буде розумнішою

У 2008 році Ньюкаслський університет виявив зв’язок між IQ дитини та часом, який вона проводить з татом. Причому інтелект татусів неважливий — дитина буде розумніша і більш адаптована соціально, якщо тато буде проводити з нею час.

Насправді тут все досить просто: один батько, який займається з дитиною, — це добре, але двоє — завжди краще.

Самооцінка дитини буде вище

Чим більше дитина проводить часу з татом — неважливо, наодинці один з одним або у великій компанії, тим вище її самооцінка.

Дослідження на цю тему проводив Університет Пенсильванії у 2012 році. Вчені опитали 200 сімей і виявили, що в сім’ях, де татусі залучені до виховання дитини, «діти мають більш високу самооцінку, тому що вважають, що батьки нехтують якимись соціальними нормами, щоб проводити з ними час».

Ваша дитина буде слухнянішою

Так, виглядає як штамп, але зв’язок між поведінкою дитини і її відносинами з батьком все-таки є. Це вчені з’ясували ще у 2006 році: Міністерство охорони здоров’я США провело дослідження і виявило, що «діти, батько яких залучений до їх виховання, виростають більш емоційно міцними, вони сміливо досліджують своє оточення, а з віком краще встановлюють відносини з однолітками».

А ще у таких дітей набагато нижче ризик влипнути в неприємності — як вдома, так і в школі. У США близько 90% малолітніх хуліганів і втікачів, а також 71% виключених зі шкіл походять із сімей без тата.

ДжерелоПереглядів: 14