9 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні Міжнародний день краси
«Краса врятує світ!» (Ф. М. Достоєвський)
XX століття стало революційним у сфері косметології. Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси.
З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.
 
День плюшевого ведмедика
9 вересня проводять День плюшевого ведмедика. Президент США Теодор Рузвельт під час полювання в Міссісіпі в 1902 році відмовився стріляти в маленького ведмедя. The Washington Post підхопив цю історію і зробив мультфільм про цю подію. Власники магазину іграшок, Морріс і Роуз Міхтом, написали президенту Рузвельту лист з проханням дозволити називати свої м’які іграшки «ведмедиками Тедді». З тих пір ведмедики Тедді стали дуже популярними. Ці вересневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.
 
День тестувальника
Свято День тестувальника відзначається в першій декаді вересня. Коріння його виникнення йдуть в далекий 1947 рік.
9 вересня 1947 вчені Гарвардського університету, які тестували обчислювальну машину Mark II Aiken Relay Calculator, що давала збій, знайшли метелика, котрий застряг між контактами електромеханічного реле. Героїню, якій пощастило це зафіксувати в своєму технічному щоденнику, звали Грейс Хоппер. Вона була американської вченої і комодором флотаа США.
 
День Незалежності Республіки Таджикистан
Республіка відзначає своє свято Незалежності 9 вересня. Цей День символізує незалежність країни від радянської окупації, звільнення від якої відбулося у 1991 році.
 
День утворення Корейської Народно-Демократичної Республіки
У пору було б назвати цей день – днем офіційного міжнародного визнання заслуг злочинів проти людяності з боку паразитуючого більшовизму.
Як лаконічно проголошує традиційне уявлення про цю подію: після звільнення Кореї в 1945 році радянськими та американськими військами в північній частині Кореї був утворений комуністичний радянський військовий режим. У серпні 1948 року було “обрано” нові Верховні “народні” збори, а 3 вересня була оприлюднена нова “конституція”. 9 вересня була проголошена Корейська Народно-Демократична Республіка.
 
Іменини: Олександр, Анфіса, Володимир, Дмитро, Іван, Михайло, Степан
 
Цей день в історії: 
 
1513 — Битва при Флоддені — поразка і загибель короля Шотландії Якова IV від англійських військ
1776 — Затверджена нова назва Об’єднаних Колоній Америки — Сполучені Штати Америки.
1825 — Композитор Людвіг ван Бетховен востаннє дав концерт
1886 — У столиці Швейцарії Берні підписана Конвенція про охорону літературних і художніх творів — перша міжнародна угода в галузі авторського права
1913 — військовий льотчик Петро Нестеров у Києві вперше в світі виконав фігуру вищого пілотажу «мертва петля»
1944 — СРСР і Польща уклали договір про виселення українців, в тому числі лемків з території Східної Польщі
1969 — В Канаді вступив у дію Мовний Акт, що проголошував англійську і французьку мови офіційними на всій території країни
1971 — вийшов сольний альбом Джона Леннона «Imagine»
1982 — у Львові створена «Ініціативна група захисту прав віруючих і церкви»
1991 — Верховна Рада України прийняла Постанову про введення з 1 січня 1992 р. купонів багаторазового використання
2006 — відбувся політ у космос американської астронавтки українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер
 


Переглядів: 10