Абсолютно цікаві факти про чорних котів

Культура

Коли справа доходить до чорних кішок, немає недоліку в міфах і марновірствах.

Коли справа доходить до чорних кішок, немає недоліку в міфах і марновірствах. Якщо вам цікаво більше дізнатися про цих чорнильно-чорних представників сімейства котячих, і про те, що насправді стоїть за ними, читайте ці фактів.

Існує не одна порода кішок, які можуть мати абсолютно чорне забарвлення. Скільки всього таких порід? Двадцять дві. Проте, коли більшість людей думають про чорну кішку, вони зазвичай уявляють собі Бомбейську кішку.

 Бомбейські кішки були виведені спеціально, щоб виглядати як пантери. Відомо, що Бомбейські кішки доброзичливі й грайливі.

 Ви коли-небудь замислювалися про те, чому чорні кішки оточені негативним ореолом у багатьох культурах? Деякі кажуть, що коріння цього сходять до древньої Греції. Богиня Гера, дружина Зевса, хотіла запобігти народженню дитини Геракла (який був продуктом зв’язок її чоловіка з принцесою Алкменою). Слуга Алкмени не дозволив здійсниться планом Гери. В покарання Гера перетворила цього слугу в чорну кішку і послала його служити богині смерті й чаклунства. Таким чином, будь-яка чорна кішка могла бути цим слугою богині смерті й чаклунства.

– Починаючи з Середніх століть, ці блискучі представники сімейства котячих стали асоціюватися з відьмами, чаклунством і сатаною. Який зв’язок? Мабуть, вигнані з товариства жінки, які були «винні» у чаклунстві, дбали про вуличних котів. У свою чергу вважали, що чорні кішки беруть участь в магічних ритуалах, що проводяться цими «відьмами».

 Більш того, незабаром стали думати, що відьма може перетворюватися в чорну кішку. Історія свідчить, що чоловік і його син кинули каміння в чорну кішку, яка перебігала їм дорогу. Кішка втекла в будинок жінки, яку вважали відьмою. На наступний день чоловік і його син натрапили на цю жінку, вона кульгала і була побита. Очевидно, що вона була кішкою, яку вони підбили днем раніше.

 Щоб ще більше посилити проблему, папа Григорій XI опублікував в 1233 році документ, в якому говорилося, що чорні кішки є втіленням сатани. Оскільки кішки нічні тварини, а багато язичницькі ритуали проводяться вночі, кішки стали також асоціюватися з язичництвом — групою вірувань, яку намагалася викорінити рання церква.

– Інші повір’я, що оточували чорних кішок в Середні століття, включають забобон, що існував у Фінляндії, який свідчив, що чорні кішки переносять душі мертвих в загробне життя. У Німеччині вірили, що, якщо чорна кішка стрибнула на ліжко хворого, то цей чоловік невдовзі помре.

 Дарма, що чорні кішки часто вважаються ознакою невдачі, у багатьох місцях у світі їх появу вважають добрим знаком, що приносить удачу. Наприклад, у багатьох країнах Європи й деяких частинах Азії чорні кішки приносять фінансовий добробут і хороший урожай.

 Чорні кішки також можуть принести удачу в пошуках нареченого і благословити шлюб. У деяких культурах вручення нареченій чорної кішки в день її весілля обіцяє удачу. Крім того, вважається, що вони приносять довге щасливе життя щасливим парам.

 Поки питання про те, що чорні кішки приносять удачу або невдачу людям, обговорюється, що чорна шерсть — удача для самої кішки. Дослідження, проведені Національними інститутами здоров’я (National Institutes of Health), показали, що ті ж генетичні мутації, які наділяють кішку скоєно чорною шерстю, також допомагають їй захиститися від деяких захворювань.

 Чорні кішки можуть змінювати колір. Їх ген, що відповідає за наявність смужок, за умови, що кішка деякий час перебуває на сонці, може порушити пігмент в хутрі, в результаті чого з’явиться іржавий коричневий колір. В принципі, чорні кішки можуть іржавіти.

 Моряки — ще одна група людей, які вважають чорних кішок друзями. Вони не тільки допомагають впоратися з мишами, але і, як вважається, забезпечують безпечну поїздку назад додому.

 Чому у деяких чорних кішок золоті очі? Це результат меланізму, який по суті є протилежністю альбінізму. Меланіну так багато, що очі набувають золотий колір. Як ви знаєте, не всі чорні кішки володіють цією особливістю.

 Подібно до того, як люди набувають сиве або білі волосся з віком, у чорних кішок з віком утворюються білі плями. Принаймні, ви знаєте, що ви не єдині!

 Чорна кішка потрапила в Книгу Рекордів Гіннеса як найбагатша кішка у світі. Колись бродяча кішка отримала майно від своєї багатої господарки, коли та померла… всього 13 мільйонів доларів!

 За статистикою, більше чорних котів, ніж чорних кішок. Чому? Мало того, що це забарвлення хутра переважає у самців, забобони свідчать, що чорні коти також приносять більше удачі. Можливо, тому в деяких частинах світу їх зберігають частіше, ніж чорних кішок.

 Щоб з’явилася чисто чорна кішка, потрібно, щоб обидва її батьки були чорними з домінантним геном. Пам’ятаєте, ми казали, що їх «ген смугастості» може викликати «іржу»? Оскільки смугастість, як правило, є домінуючим хутряним малюнком, обоє батьків повинні мати ген чорного хутра, щоб зробити чорне кошеня.

 Вам коли-небудь снилася чорна кішка? Вам пощастило! Напевно… Хоча деякі теоретики снів вважають появу чорної кішки у сні удачею, інші стверджують, що вам не слід довіряти своїй інтуїції.

 Існує більше, ніж один міф про людей і чорних кішок. Наприклад, друїди вважали, що чорний кіт є перевтіленням людини, яка була покарана за проступки у своєму людському житті.

– Ось класний факт: у Фреї, богині любові, краси та магії був візок, запряжений чорними кішками!

 Костюм №1 для дітей на Хеллоуїн — костюм чорного кота. Як не дивно, це також костюм № 1 для дівчат в перший рік навчання в коледжі.

 Ходять чутки, що агентствам, що займаються пошуком будинків для тварин, важче знайти будинки для чорних кішок, ніж для кішок будь-якого іншого кольору. Однак, при дослідженні з’ясувалося, що дані, які використовуються для підтримки цього міфу, невірні. По правді кажучи, притулок знайшли більше чорних кішок, ніж всіх інших. Але, оскільки залишається ще багато чорних котів, які чекають на своїх господарів, має сенс лише те, що не всіх їх зможуть поселити, і багато будуть «кинуті», змушуючи думати, що люди не хочуть їх брати.

 З-за забобонів, які тягнуться за чорними кішками, багато притулків для тварин не поміщають чорних кішок в будинку. Вони побоюються, що деяких тварин можуть використовувати для жертвоприношень.

– В Японії є ціле кафе, присвячене чорним котам. Навколо вас бродять і грають чорні кішки, поки ви потягуєте чай, і ви можете погладити їх, якщо захочете.

ДжерелоПереглядів: 326