Через борги ремонт франківського озера цьогоріч не завершать

Суспільство

В Івано-Франківську триває капітальний ремонт навколо міського озера. В планах – асфальтування, бігові та велодоріжки, відпочинкові зони, пірси, пляжні зони, нове освітлення. Втім, обіцянки завершити ремонт не виконують вже третій рік.

Про те, як планують змінити міське озеро, розповіли ще в лютому 2017 року. Мова йшла про пішохідну зону з велодоріжкою та повну реконструкцію території довкола озера, поділеної на 7 ділянок. Загальна вартість проекту тоді складала 19.5 млн гривень, пише Галицький Кореспондент.

Зараз відомо, що вартість капремонту, щонайменше, 35 мільйонів. І завершити його у 2019 році не можуть, бо винні підрядникам близько 15 мільйонів гривень.

Як розповів “Галицькому кореспонденту” директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, проект масштабний, підрядники є, але продовжать працювати, коли отримають свої кошти.

“Враховуючи те, яке ми маємо фінансування з міського бюджету, цього року роботи виконані не будуть. Два останні місяці ми фактично нічого не платимо підрядникам, тому і не продовжують роботи. Загалом, до кінця року ми мусимо віддати близько 15 мільйонів, щоб реконструкцію продовжили”, – каже Смушак.

За його словами, цьогоріч точно не встигнуть завершити пірси із огородженням та відпочинковими зонами, сходи, підсвітку, поліуретанове покриття бігових доріжок, озеленення.

Натомість обіцяють завершити роботи із освітлення, асфальтування, велодоріжки.

В загальному до кінця цього року підрядникам потрібно заплатити близько 15 мільйонів гривень: понад чотири мільйони на асфальтування велодоріжки, сім мільйонів на освітлення, два з половиною мільйони на оглядовий майданчик (на колишньому місці сцени), ще мільйон гривень – на озеленення.

Тендер на будівництво міського озера оголосили навесні 2017 року, а роботи з реконструкції розпочали у квітні. Тоді довкола озера зрізали дерева, що викликало обурення мешканців. З того часу міське озеро пережило багато, а ремонти так і не завершені.

Вже в січні 2018 року стало відомо, що ремонт затягується, а вартість зростає щонайменше на сім мільйонів, а за кілька днів почався скандал, бо розсипалася свіжа бруківка вартістю майже 17 мільйонів. Тоді ремонт обіцяли завершити до Дня Незалежності. У червні 2018-го реконструкцію призупинили.

У жовтні 2018 року міський голова Руслан Марцінків пояснив, що ремонтні роботи затягуються через підрядника, який займався світлом і сказав, що у 2019 році, можливо, вийдуть на фінішну пряму.

Цю тему активно обговорюють у соцмережі. Зокрема франківці зняли на відео блимаючі ліхтарі на міському озері, а в коментарях назвали це “світломузикою” та “посадковою смугою для НЛО”.Переглядів: 122