Чого чекати жінці у перші місяці після народження малюка

Здоров`я

Ідеалізувати материнство схильні насамперед ті жінки, у яких цей досвід відбувається вперше.

Очікування дитини, якщо вагітність була планованою і бажаною, пов’язане з радісними емоціями. Молоді батьки фантазують на тему того, як зміниться їхнє життя з появою нового чоловічка. Звичайно, ідеалізувати материнство схильні насамперед ті жінки, у яких цей досвід відбувається вперше. Але на ділі все виявляється зовсім по-іншому.

Ні, не гірше, але і не так, як уявлялося в мріях. Більш того, невідповідність очікуванням і реальності може призводити до розчарування і навіть до післяпологової депресії. Тому народження дитини не повинно бути несподіванкою. Краще готуватися з об’єктивним розумінням того, що відбуватиметься в перші місяці життя малюка.

Самопочуття

У кожної жінки вагітність і пологи проходять по-різному. Хтось народжує легко і відновлюється буквально за кілька днів, іншим же необхідно більш тривалий час, щоб організм прийшов у робочий ритм. Особливо це стосується тих жінок, які народили за допомогою кесаревого розтину. Також на жінку практично відразу після виписки з пологового будинку лягає колосальне навантаження з догляду за дитиною, до якого вона може бути не готова фізично. Потрібно враховувати цю обставину.

Бажано продумати варіанти задовго до пологів. Можливо, варто найняти няню або залучити до допомоги членів родини хоча б перший час, щоб у молодої матері був час банально відпочити.

Зміни в зовнішності

Ймовірність того, що жінка виглядатиме точно також, як і до вагітності, існує, але вона порівняно невелика. Лише у 20% жінок виношування дитини ніяк не позначається на зовнішньому вигляді. Тому з цим доведеться змиритися.

Пігментація шкіри, розтяжки, шрам від кесаревого розтину, зайва вага, втрата тонусу грудей в результаті годування — все це об’єктивні зміни, частину яких можна скорегувати, а частину, на жаль, ні. До того ж у перші місяці після пологів черевні м’язи можуть бути ще слабкі, внаслідок чого навіть у матусь без зайвих кілограмів живіт може значно випирати.

Загострення хронічних захворювань

Вагітність і народження дитини — це випробовування для організму, скільки б не поетизували цей стан. Тому жінці варто бути готовою до того, що її здоров’я може похитнутися. Іноді виявляються не тільки хронічні хвороби, але і виникають нові, пов’язані з виношуванням дитини. До таких наслідків можна віднести діастаз прямих м’язів живота, варикозне розширення вен, зниження щільності кісткової тканини, геморой.

Звичайно, готувати себе до гіршого не варто. Ці та інші негативні наслідки зовсім не обов’язково повинні статися з вами. Але все ж усвідомлювати всі ризики необхідно. Бажано створити у зв’язку з цим фінансову подушку, яка допомогла б вам відновити здоров’я.

Дратівливість і безсонні ночі

Поки у дитини не встановиться певний режим сну і неспання, вона буде прокидатися і вимагати до себе уваги в будь-який час доби. До того ж у перші місяці годувати малюка потрібно кожні 2-3 години, зокрема і вночі. Так що недосипання у перші місяці материнства — природне явище. Це може провокувати роздратування і навіть агресію. Але звинувачувати себе в цьому не варто, особливо якщо ви стали мамою вперше і всі труднощі для вас в новинку.

Не бійтеся попросити допомоги у батька дитини, своєї мами та інших родичів. І обов’язково знаходьте способи відпочивати та проводити хоча б трохи часу без малюка. Це не зробить вас поганою матір’ю, але позбавить від проблем з нервовою системою.

Ви можете не любити свою дитину ось так відразу

І це часто стає причиною неврозів у жінок, яким вселяли, що, коли дитина з’являється на світ, мати повинна обов’язково запалитися до малюка сильною і безумовною любов’ю. Коли цього не відбувається, жінка починає звинувачувати себе за те, що вона нібито погана мати. Але це далеко не так.

У когось народження дитини викликає миттєвий захват, а інстинкт дійсно спрацьовує відразу. Іншим же необхідний час, щоб прийняти новий статус і нову людину в житті.

ДжерелоПереглядів: 122