Чому кішка відчуває ревнощі і що з цим можна вдіяти

Наука

З ревнощами кішки можна впоратися.

Кожна кішка володіє своїм унікальним характером, а деякі кішки ще здатні й до ревнощів. Вони по-різному проявляють це почуття, але важливо не лише знати, як розпізнати котячі ревнощі, але й вміти боротися з ними.

Чому кішки ревнують?

Тут їх поведінка може нагадувати людську: коли господар приділяє більше уваги комусь іншому, кішки можуть почати ревнувати. Охоплена ревнощами кішка вимагає до себе більше уваги і тому стає більш настирливою.

Умови, за яких кішка стає більш залежною від вас, несподівана зміна навколишнього простору, а також поява нового члена родини — усе це може спровокувати у вихованця заздрощі.

Особливо, якщо у тварини немає особистого простору, спального місця, іграшок. Або ваша киця запідозрить загрозу утиску іншим членом родини.

Наприклад, кішка може змінитися за появи у родині новонародженого малюка, за умови зміни режиму харчування кішки або навіть, якщо ви більше приділяєте увагу телефону і комп’ютеру. Якщо кішка бачить, що з нею почали грати менше, вона почне ревнувати.

Ознаки прояву ревнощів у вашої кішки

Як можна зрозуміти, що кіт почав ревнувати?

Зміни у поведінці

Кіт шипить, гарчить і чіпає предмет, до якого ви дуже небайдужі.

Спроби звернути на себе увагу

Кіт може намагатися звернути на себе увагу, якщо ви тримаєте дитину, або сідає на коліна, поки ви обіймаєте і пестите когось іншого, але не його — найулюбленішого!

Прояви агресії

Ревнивий кіт може стати більш агресивним і почати псувати речі, дряпатися або кусатися, випорожнюватися не у своєму туалеті.

Мітки сечею

Це один з найбільш неприємних проявів агресії у тварини, оскільки доводиться чистити речі, а запах майже неможливо усунути.

Руйнівна поведінка

Розривання штор, дряпання і кусання речей та меблів, зіштовхування предметів зі столу — усе це також може бути проявом ревнивих почуттів кішки.

Як запобігти ревнивий кошмар

З котячими ревнощами досить важко боротися, але терпіння й щоденна праця допоможуть вам у цій нелегкій боротьбі.

Спочатку з’ясуйте причину ревнощів. Ви придбали нового вихованця? У вашій родині з’явилася дитина? Або ви почали більше “сидіти” у телефоні, комп’ютерній грі? Або почали писати дисертацію… Щойно причину вдасться знайти, ви будете на крок ближчими до щасливого фіналу.

Є найпростіший і дуже ефективний спосіб розв’язання проблеми: почати звертати на вихованця увагу. Придбайте іграшки для вашого пухнастого або не дуже пухнастого друга: пір’ячко, лазерні указки і грайте з ним після повернення додому, а також пригощайте його.

Якщо неможливо відмовитися від об’єкта ревнощів кішки, спробуйте спостерігати за нею і, щойно помітите ознаки ревнощів, починайте хвалити її, пестити, пригощати смаколиками.

Намагайтеся долучати кішку до своїх справ, щоб вона не відчувала себе кинутою і не починала ревнувати. Грати з дитиною можна спільно з кішкою, а обід влаштовувати одночасно для усіх.

Іноді кішка одразу заспокоюється після звичайного частування або після отримання своєї лежанки. Завжди є спосіб розв’язання проблем, головне — не здаватися.

Джерело



Переглядів: 737
banner