Чому кішок не можна бити

Наука

Відмінність кішок від інших домашніх тварин полягає в тому, що вони живуть не в людини, а поруч з нею.

У них є своя територія і свої інтереси. На власній території кішка відчуває себе повновладною господинею, і вважає можливим робити все, що їй хочеться. В деяких випадках її дії можуть створювати для вас незручності. Наприклад, вона може точити кігті про ваші меблі, поцупити шматок м’яса зі столу, або напаскудити у квітковий горщик на вікні.

Що ж робити, щоб відучити кішку завдавати шкоди вашим речам?

Її ні в якому разі не можна карати, або вже тим більше бити. Подібні заходи будуть або зовсім не зрозумілі кішці й викличуть у неї негативне ставлення до вас, або кішка зв’яже покарання з тим, що у вашій присутності не можна робити того, чим вона займалася.

Наприклад, якщо ви накричите або вдарите кішку за те, що вона намагається поцупити у вас зі столу шматок м’яса, вона не зробить цього на ваших очах. Але варто вам вийти з кухні, або просто відвернутися на якийсь час, кішка запросто може скористатися моментом. І вона не буде стурбована наслідками, які можуть для неї бути.

Що ж робити в подібних ситуаціях?

Має сенс скористатися непрямими впливами. Наприклад, якщо кішка любить встрибувати на стіл, розташуйте на його краю тацю, розташувавши його таким чином, щоб, стрибнувши на нього, кішка перекинулася й опинилася на підлозі. Якщо кішка привчилася гадити у квітковий горщик, покладіть туди кілька кульок нафталіну.

Для відлучення гризти які-небудь деталі меблів або проводи підійде такий засіб, як слабкий розчин оцту. Існують і промислові засоби для таких цілей. Підійде також і кроплення кішки водою з пульверизатора з належної відстані.

Для виховання кішки дуже ефективними є і застережні заходи. Наприклад, щоб кішці не було нудно, можна придбати їй іграшки, які вона буде ганяти по квартирі. Для точіння нігтів можна поставити спеціальну дощечку. Багато витівок кішка влаштовує просто аби щось робити. Приділіть час своєму улюбленцю.

Більше спілкуйтеся з ними. Кішки цінують увагу як до себе, так і невтручання в їх особисте життя. При належному зверненні кішка набагато охочіше буде дотримуватися правил поведінки та етикету.Переглядів: 17