Чому корисне насіння соняшника і чи можна його їсти без обмежень

Здоров`я

Поглинаючи насіння, ви збагачуєте організм корисними речовинами, але не забувайте й про негативні сторони.

Насіння соняшника — відмінна закуска з чарівним ароматом і смаком. Воно відрізняється доступністю і високою поживною цінністю, є багатим джерелом фенольних кислот, флавоноїдів, вітамінів, мінералів і корисних жирних кислот.

Користь для здоров’я

Насіння містить важливі вітаміни та мінерали.

  • Вітамін Е (альфа-токоферол) — допомагає захистити клітини від пошкодження вільними радикалами, пригнічуючи синтез активних форм кисню (АФК). Це знижує ризик виникнення хронічних захворювань — артрозу, катаракти і т. д.. Вітамін Е інгібує запалення і сприяє здоровій імунній функції.
  • Тіамін (B1) — грає роль у виробництві енергії, скороченні м’язів і передачі нервових сигналів.
  • Вітамін B6 бере участь в метаболізмі білка і в 100 ферментних реакціях в організмі. Він важливий при серцево-судинних захворюваннях, передменструальному синдромі.
  • Магній — допомагає підтримувати здоров’я мозку і серця, детоксикацію, здорову клітинну функцію та оптимізує мітохондрії. Магній може допомогти знизити ризик серцевої недостатності, діабету.
  • Селен — незамінний мінерал, який володіє антиоксидантними, противірусними та протираковими властивостями.

“Також насіння соняшника містить: ніацин, рибофлавін, фолат, мідь, марганець, фосфор, залізо, кальцій і цинк”, — пише Food Facts.

Обережно — калорії

Попри користь для здоров’я, насіння не позбавлене побічних ефектів. Споживання надмірної кількості призводить до небажаного збільшення ваги — вони калорійні за рахунок високого вмісту жирів.

Корисніше і цінніше сире насіння соняшника, бо при обсмажуванні втрачається частина корисних компонентів. Щоб сире насіння стала хрустким — підсушіть їх на сонці.

Їсти насіння з користю необхідно відразу після видалення шкірки. Чищені зерна з часом втрачають корисні властивості, оскільки жирні кислоти, що входять до складу, при контакті з повітрям окислюються.

ДжерелоПереглядів: 55