Чому не можна зашивати на собі одяг — прикмети і забобони

Культура

Як запобігти всім неприємним наслідкам прикмети.

У всі часи люди намагалися захистити себе і своїх близьких від зайвих неприємностей і проблем, тому й збирали наші предки прикмети, які категорично забороняють робити деякі речі, щоб не накликати на себе і своїх рідних нещастя.

До таких прикмет належить і заборона шиття на собі, зашивання одягу, пришивання ґудзиків. Недарма старі люди і ті, які добре розбираються в народних прикметах, кажуть: «Не ший на собі — пам’ять зашиєш».

Далеко не всі вірять в цю народну мудрість, а багато хто впевнений, що події та ситуації, які відбуваються після того, як людина зашила на собі порвану річ або пришила ґудзик, який відірвався, — це простий збіг.

Однак помічено, що якщо порушити цю прикмету, то в найбільш невідповідний момент можна забути яку-небудь важливу деталь або дрібницю, яка може призвести до плачевних наслідків.

Чому не можна зашивати на собі одяг, пришивати ґудзики

За прикметами вважається, що лагодження одягу прямо на собі може призвести до великих бід і втрати пам’яті. Як не дивно, в цьому є своя логіка.

Голка — це потужний і небезпечний магічний інструмент, який використовується чорними магами і чаклунами у своїх ритуалах та обрядах. Наші предки вважали, що зашиваючи одяг на собі, людина сама звертає магічну силу голки проти себе.

Є і ще одне пояснення прикмети, що забороняє шити на собі. Традиційно, на Русі шиттям завжди займалися виключно дівчата і жінки, а чоловіки часто приписували дружинам і дочкам забудькуватість, особливо якщо вони, захопившись рукоділлям, забували про інші справи. Звідси й пішов вислів «дівоча пам’ять».

Однак прикмета, що забороняє шити на собі, навряд чи виникла через жарти чоловіків над жінками і дівчатами. Швидше за все, ця заборона з’явилася через велику ймовірність зараження інфекцією в результаті уколу голкою.

У давнину не було можливості робити якісні швейні інструменти для рукоділля. Голки для шиття були грубими, з великою кількістю нерівностей і тріщин, в яких збирався бруд, іржа і, відповідно, бактерії.

Оскільки зашивати речі або пришивати ґудзики прямо на собі дуже незручно, можна було запросто такою голкою вколотися, що дуже часто призводило до серйозного інфекційного захворювання — сепсису або правцю, яке часто закінчується летальним результатом.

Навіть в історії збереглися такі приклади: батько Володимира Маяковського помер від зараження крові, вколовшись голкою, підшиваючи папери.

Що зробити, щоб прикмета шити на собі не збулася

Якщо виникла така ситуація, що доводиться щось зашивати, пришивати або штопати на собі, не знявши одяг, це потрібно робити обов’язково мовчки, обережно, не кваплячись і ні з ким не розмовляючи. При цьому потрібно відірвати частину нитки і затиснути цей відрізок зубами.

Тримати нитку в зубах потрібно до тих пір, поки робота не буде повністю закінчена.

ДжерелоПереглядів: 432
banner