Чому небезпечно купувати автомобіль з безпосереднім уприскуванням палива GDI

Поради, Технології

Двигун GDI може піднести неприємні сюрпризи.

Все більше сучасних машин оснащується бензиновими двигунами з безпосереднім уприскуванням палива. Однак прогресивна конструкція цього типу двигунів хороша виключно до того моменту, коли з ним починаються проблеми в процесі експлуатації. Розповідаємо вам про не афішовані автовиробниками особливості агрегатів типу GDI.

Для початку треба пояснити, що за звір такий — GDI. Ця абревіатура зустрічається в позначеннях не тільки моторів в посібниках з експлуатації машин, але і “вилазить” часом на світ божий у вигляді шильдиків на задній частині деяких з них. Особливо люблять виставляти напоказ цю інформацію про двигуни азіатські автовиробники.

Отже, GDI-скорочення від англійського словосполучення Gasoline Direct Injection, що в перекладі означає “безпосереднє уприскування палива”. Ключова особливість такого типу уприскування в тому, що його форсунка розпорошує бензин прямо в циліндр. Тобто змішування палива і повітря відбувається безпосередньо в камері згоряння, а не у впускному тракті. Основні плюси цього рішення: економічність і трохи більша потужність силового агрегату в порівнянні з іншими типами уприскування. Домогтися цього дозволяє більш складна конструкція.

Тут застосовуються спеціальні вихрові форсунки, які вміють правильно розпорошувати бензин у вигляді туману. Для управління ними потрібне спеціальне програмне забезпечення. А також необхідний другий паливний насос — високого тиску. Загалом, система живлення бензинового мотора з безпосереднім уприскуванням майже повторює ту, що застосовується для дизельних двигунів.

Чим же може обернутися придбання авто з двигуном з безпосереднім уприскуванням? Потенційні проблеми з ним обумовлені “дизельними” елементами його конструкції. Вона пристосована працювати виключно на високоякісному паливі. У нас же можна нарватися на неякісний “лівак” навіть на бензоколонці з брендованими логотипами будь-якої великої мережі АЗС.

Надлишок домішок (наприклад, підвищують октанове число палива) вкрай негативно діє на форсунки. Вони засмічуються і перестають правильно розпорошувати пальне, а “вбити” їх здатна пара заправок “до повного бака” пальним з високим вмістом сполук сірки, заліза, фосфору і ряду інших. Привести форсунки в непридатність може і некоректна робота свічок. Неприємність тут в тому, що повернути працездатність форсунок мотора з безпосереднім уприскуванням бюджетним способом — шляхом їх промивання — не вийде. Доведеться розщедритися на придбання нових розпилювачів — що дорого.

Паливний насос високого тиску також чутливий до неякісного палива. Забруднення різко прискорюють знос його компонентів і врешті-решт можуть вивести з ладу. Автомобілі з менш просунутими двигунами з уприскуванням палива у впускний тракт мотора, подібних сюрпризів піднести в принципі не можуть.

Джерело



Переглядів: 162
banner