Чому у кішок на передніх лапах 5 пальців, а на задніх 4: аномалія чи норма

Наука

Дізнайтеся, чи з вашим улюбленцем все нормально.

Чому у кішок на передніх лапах 5 пальців, а на задніх тільки 4, і при цьому не можна не звернути уваги на їх легку і танцюючу ходу. Якщо придивитися, можна побачити, що кішки ходять, як балерина — на одних пальчиках. Коли кішка йде, вона на п’яту не наступає, її лапка — зібрана і округла, а кігтики залишаються надійно захованими в спеціальних “чохольчиках”.

Чому будову котячих лап називають природною досконалістю

Пристрій котячої лапи такий, що у кожного її пальчика і кожного кігтика є надійний захист. Волоски між пальчиками значно жорсткіші, ніж по всьому тілу, а в основі пальців — подушечки, вони досить пружні і на них відсутній волосяний покрив.

Кожен суглоб на котячій лапі надзвичайно рухливий, завдяки чому, рухи тварини такі граціозні. При цьому кішка швидко бігає, може взяти пристойну висоту і зробити стрибок на велику відстань. Крім того, всім відомо про немислимі кульбіти і піруети, на які здатні кішки.

Лапи кішки можна назвати досконалістю, яку задумала і реалізувала сама природа. А по рухових реакціях кішок можна сказати, що в порівнянні з будь-якими іншими ссавцям, вони найбільш стрімкі і точні.

Іноді у власників котів виникають питання і вони переживають — чи все нормально з їх вихованцем, коли виявляють, що на передніх лапах тварини п’ять пальців, а на задніх — тільки чотири. Ветеринари пояснили, що це зовсім не аномалія, а норма. Так було завгодно природі, щоб по ходу еволюції сформувати котячу лапу саме таким чином — найкращим для зручного і безшумного пересування на різній швидкості.

На передніх лапах 5 пальців, на задніх 4: а скільки має бути у здорового кота

Якщо кішка нормально сформована, то на її передніх лапах пальців буде 10, тобто, по 5 на кожній. При цьому, не всі в ряд, великий палець як би сам по собі, він розташований трохи вище інших і трохи далі.

Тварині великий палець на передній лапі допомагає при лазінні по деревах і при спуску з високої поверхні. Водночас під час звичайної ходьби він не бере ніякої участі.

Кількість пальців на задній котячій лапі — тільки чотири. Так природою передбачено, щоб кіт міг би пересуватися, не створюючи абсолютно ніякого шуму. Задні лапки кота, з гладкими подушечками, без будь-яких наростів, забезпечують тварині ходьбу швидку і граціозну.

Що означає аномальний розвиток лап у кішок

Коти і кішки з аномалією розвитку лап — це не відповідна котячій нормі кількість пальців на них. Однак це зовсім не захворювання і життю тварини через це нічого не загрожує.

Так, середньостатистичний кіт на всіх своїх чотирьох лапах має 18 пальців. Однак котяча аномалія — це не така вже рідкість, тому що 50% з усіх котів входять в категорію тих, кого відносять до аномального розвитку. При цьому підстав для переживань з цього приводу ніяких немає.

Найчастіше зустрічається таке порушення, коли у вихованця на передніх лапках не по 5 пальців, а по 6 або навіть по 7. Для кішки це ніяка не проблема, навпаки — це робить її тільки більш спритною.

Коли у кота пальців більше норми, це говорить про полідактію, зате він може пройтися по пухнастому снігу, як на снігоходах — не провалиться в замет. І плавати з таким діагнозом зручніше, і полювати, і з висоти стрибнути безпечніше.

Що стосується зовнішнього вигляду, то знову-таки: взуття їм спеціальне замовляти не доведеться, а тоді і проблем ніяких немає. А маленьке кошеня з такою аномалією швидше, ніж нормальне, заберуть в новий будинок — вони такі смішні і незграбні.

Буває і так, що пальців на передніх лапах тварини менше норми, тоді говорять про ектродактілію, і ця аномалія небезпечніша попередньої. На щастя, таких випадків буквально одиниці. Такий котик ходити буде погано, а ветеринари кажуть, що кожен крок йому ще й біль доставляє. А на вигляд така лапка — як клешня.

Аномальна кількість пальців у кішок на лапах і різне ставлення до них

У сучасному світі і в голову нікому не прийде робити проблему з того, що у кота на лапах пальців більше ніж годиться за нормою. Але це в сучасному світі, інша справа — ставлення до такої ситуації в давнину. Чомусь вона здавалася людям жахливою.

Бідних тварин аж до XVIII століття вважали слугами відьом і навіть самого диявола. Їх разом з господарями кидали в багаття. При цьому про те, що людина чаклун або чаклунка, здогадувалися саме по їх вихованцеві з аномалією в кількості пальців. В результаті страждали, як ні в чому не винні тварини, так і їх господарі

Іншим вихованцям з такою ж аномалією, в давнину навпаки — щастило. Їх із задоволенням брали на борт корабля норвезькі моряки. Вони від своїх батьків і дідів знали, що коти з полідактією — кращі ловці щурів і мишей.

У американців здавна вважалося, що вихованець з аномалією в кількості пальців на лапах — це талісман удачі на майбутнє. Нічого не змінилося і сьогодні, тому таких кошенят з притулків забирають у першу чергу. Саме такий кіт був у Теодора Рузвельта, 26 президента США, а також у Ернеста Хемінгуея — письменника зі світовим ім’ям.

Джерело



Переглядів: 257
banner