Чому в якості домашньої тваринки найкраще підійде кіт, та якого пухнастика обрати

Наука

У вусатих вихованців найбільше переваг.

Хочеться впустити у своє життя домашнього вихованця? Кіт — прекрасний і, не побоїмося цього слова, оптимальний варіант. Постараємося обґрунтувати свої слова. Автор цих рядків не має нічого проти собак. Та що не кажіть, цуценя зробить у будинку справжню революцію. Це вихованець для людей, які мають у своєму розпорядженні достатню кількість вільного часу. Або для сім’ї, в якій постійно хтось вдома — наприклад, старші діти-школярі або бабусі-дідусі пенсіонери.

В іншому разі доведеться гірко: одні підйоми раніше звичного графіка на годину-півтори чого варті. Не говоримо вже про навчання, соціалізацію, щоденні прогулянки в будь-яку погоду, інші «перепони» і «обмеження», явні або приховані. Скажемо більше: рідко коли собаку можна залишити на самоті на цілий робочий день. Нудьгуючий пес — відмінний подарунок і для сім’ї, і для сусідів (у переносному, звичайно ж, сенсі).

Кіт є єдиною розумною альтернативою. У вусатих вихованців багато незаперечних переваг, головна з яких — самодостатність. За великим рахунком, кіт завжди знайде, чим зайнятися (тільки не сприйміть ці слова як поштовх до дії). Ранні підйоми — мимо. Обов’язкові прогулянки — теж мимо. Витрати на утримання менші, ніж для собак (хоча все на світі відносно). Кішки — найрозумніші тварини і теж (не дивуйтеся) цілком піддаються навчанню. І навіть виконують деякі команди. Останній вбивчий аргумент — безсумнівна користь для здоров’я. Наука довела: котяче мурчання позначається на здоров’ї людей найкращим чином. А милота, а симпатичність! Усі ці вигоди не виміряти ніяким аршином. Мінуси в догляді, безумовно, присутні, але вони аж ніяк не критичні.

Кошеня чи дорослий кіт?

Найперше питання, яке приходить в голову. І відповідь, здається, очевидна — привести в будинок милого кошеня і виховати його «під себе». Але далеко не всім сім’ям підійдуть маленькі кошенята — це треба чітко розуміти. Кошенята відтягнуть на себе багато уваги, зажадають великої віддачі сил і часу. Ще одне істотне питання: взявши симпатичне кошеня, ви ніколи не зможете точно вгадати, яким воно виросте. Як у плані зовнішності (котяча милота часто випаровується чарівним чином), так і в плані характеру та особистості. Для зайнятих людей розумним вибором стане якраз доросла і сформована тварина.

Не бійтеся, що дорослий кіт «не звикне»: у хвостатих дивовижне чуття на хороших людей, ласку й турботу. І, як тільки тварина відчує, що її люблять, її потребують, вона тут же розкриє свої кращі якості. Приймаючи зрілого вихованця, ви бачите його наскрізь — характер, звички, інші особливості. Ви отримуєте відмінну можливість співвіднести все це зі своїм образом і укладом життя, вирішити, підійдете ви одне одному чи ні.

Висновок: якщо ви не готові до постійних клопотів із кошенятами, придивіться до дорослих вихованців. Ви знайдете їх як на спеціалізованих майданчиках, так і в притулках.

У будь-якій ситуації пам’ятайте: домашній вихованець — це не миттєва іграшка, а довгострокова відповідальність. Середня тривалість життя домашніх котів нині становить 13-15 років, а то й більше.

Чи треба побоюватися вихованців з особливостями розвитку?

Практика показує: ні, не треба. Зі сліпих, глухих, трьох- і навіть дволапих тварин виходять чудові домашні улюбленці. Просто їх треба прийняти і полюбити всім серцем. Вихованець з родзинкою — хіба це погано? Так чи інакше, вибирайте серцем. Як ми відзначили вище, коти надзвичайно чуйні на добро і ласку. Для котів із особливостями розвитку сказане набуває особливої актуальності. На добро вони завжди дадуть відповідь ще більшим добром.

Джерело



Переглядів: 254
banner