Чи існують такі поняття як котяча вірність і відданість

Наука

Пухнастикам властиві різні якості.

Почнемо з жарту. Це не ви завели кота, це кіт завів вас. Сподіваємося, істинні кошатники не будуть вступати в дискусію: усе життя починає крутитися навколо вусатого вихованця. Щоб він і смачно поїв, і солодко поспав. Однак, все одно виникає питання: а чи знає кіт, що живе в особливому становищі? Що господарі йдуть на певні незручності заради своєї любові? І чи можна взагалі говорити про таке явище, як котяча відданість?

Минулого року провідні світові ЗМІ поширили обнадійливі новини зі світу науки: виявляється, коти люблять людей нітрохи не менше за “еталонних” собак. Британська газета взагалі вийшла з яскравим заголовком: “Собаки повалені з п’єдесталу: тепер котів оголошено кращими друзями людини”. І все ж давайте не піддаватися емоціям — будемо оперувати тільки фактами.

Як зрозуміти, що кіт вас любить?

Що таке любов, коли ми маємо на увазі тварин? Безсумнівно, це теж любов, але зовсім іншого роду. Коли вихованець, наприклад, потребує свого господаря, шукає його компанії, крутиться десь неподалік, з готовністю реагує на ласки і сам охоче лащиться.

Експерти виділяють кілька ознак, за якими судять про котячу любов. По-перше, мурчання. Солодкі котячі пісеньки говорять про достаток і щастя, а також про особистий комфорт. По-друге, котячі подарунки. Ті самі свіжозадушені мишки в хазяйському ліжу вранці. На знак вдячності і поваги. По-третє, щасливий кіт завжди тримає господаря в полі зору. Навіть коли солодко спить. Ну, а в моменти неспання вусаті будуть в пів ока спостерігати, щоб вчасно скорегувати свої дії. Деякі коти слідують за господарями по п’ятах — це теж дуже хороша ознака. По-четверте, всім відоме “замішування тіста”.

Кошеням ваш вихованець розминав животик своєї мами, щоб стимулювати приплив молочка. Звичка вкоренилася, була взята і в доросле життя. Тепер ви стали для свого вусатика “мамою”. Велика честь, треба відзначити! Напевно, зайве говорити, що “місить тісто” тільки щасливий і люблячий вихованець. По-п’яте, знамениті “котячі поцілунки”. Тобто довгий, пильний і відданий погляд, що закінчується повільним морганням. Якщо ви частенько ловите на собі такі проникливі погляди, приймайте наші привітання — у вашому домі живе любов!

Чи зберігає кіт вірність і відданість?

З собаками простіше: вони, немов відкрита книга, всіх їх легко прочитати. Але коти — звірі в собі. Їм, безумовно, не чужі поняття любові і відданості. Але пухнастики вважають себе як мінімум рівними з людьми (на відміну від собак, які їм беззаперечно служать). Якщо собаку можна змусити, то кіт завжди робить щось за своїм особистим бажанням. Немає бажання, немає роботи.

Ба більше, коти завжди оцінюють господарів за власною шкалою цінностей. Як тільки кіт визнає господаря “своїм”, то буде зберігати йому вірність (так-так, справжнісіньку вірність, про яку розтрубили вчені). Вірний індикатор: вихованець постійно звіряє по своєму господареві годинник, підглядає і спостерігає за ним. Ознака найвищої довіри і відданості, якщо переводити наукові терміни на загальнодоступну лексику.

Як подружитися з котом?

Це набагато простіше, ніж ви думаєте. Просто поважайте свого вусатого вихованця і без потреби не вторгайтеся в його особистий простір. Виконуйте свої обов’язки, поїть і годуєте. Давайте пухнастику все, чого він потребує. Результат не змусить себе довго чекати.

Не вступайте зі своїм котом у розлогу дискусію про те, хто тут головний. Вважає себе кіт рівнею вам — так на здоров’я, нехай вважає. Головне, виконайте в повному обсязі всі свої зобов’язання. Дайте хороший корм, забезпечте дозвілля, покладіть затишну лежанку, витратьтеся на іграшки і “котяче містечко”. Але ніколи не вимагайте всього й одразу. Дайте вихованцеві час, щоб все пропустити крізь себе і оцінити. Любіть свою кота — так, як це вміє робити тільки людина. Тож солодка пісенька буде вам гідною нагородою!

Джерело



Переглядів: 197
banner