Чи варто тримати орхідею вдома — народні прикмети

Культура

Головне, дотримуватися правил, і ніякі негативні прикмети не завадять знайти щастя.

Вишукана орхідея в домашніх умовах вимагає делікатного догляду, але ентузіастам подобається ця риса. Про квітку складено чимало легенд і забобонів. Але коли орхідея росте в будинку, прикмети знаходять особливий сенс.

Легенди про орхідею

Орхідеї — символ чистоти, гармонії і досконалості, відмітний знак поетів, художників, видатних ораторів. Юнаки дарували орхідеї в знак вшанування і поклоніння перед дівочою чистотою. З цієї причини її ставили і в будинках невірного подружжя, що дозволяло зберегти шлюб.

Одна з легенд свідчить, що чоловіки дарували жінкам ці квіти, щоб відвернути увагу. Краса бутонів настільки захоплювала дам, що вона не помічали зрад чоловіка. А коли і дізнавалися про обман, то орхідея нашіптувала слова примирення. Але це відбувалося тоді, коли чоловік доглядав за рослиною. За кількістю квіток ставало зрозумілим, наскільки він любить свою половину.

За однією з легенд, Венера створила першу орхідею. Богиня закохалася в юнака на ім’я Адоніс, проводила з ним весь час. Одного разу, повертаючись з полювання, вони потрапили в грозу. Рятуючись від холодної зливи, закохані сховалися в печері. Самота і шум дощу розпалили їх пристрасть настільки, що з ніжки Венери злетіла туфелька. Після удару об землю вона перетворилася на чудову квітку. Ця легенда принесла забобони про те, що квітка допомагає завоювати любов людини.

Новозеландці розповідають іншу притчу. Коли Земля була молода, на ній мешкали одні тварини, рослини і духи. Вся планета була покрита горами, чиї засніжені піки блищали під променями сонця. Але тепло розтопило сніг, а при випаровуванні вода перетворювалася в хмари. Але небесному світилу хотілося споглядати красиві пейзажі, тому воно проколювало хмари променями, що породжувало грози. А після дощу з’являлася веселка. Духи любили сидіти на ній. Але семиколірний міст не витримав і розпався на безліч крихітних шматочків, що перетворилися на квіти.

Орхідея в будинку — прикмети

При дотриманні перерахованих заходів, наявність цих красивих квітів у будинку не завдасть клопоту. Вони стануть справжнім талісманом і захисником для дівчини. Щоб зберегти прихильність рослини, потрібно правильно за нею доглядати.

Орхідея продовжує молодість, повертає здоров’я, радість життя представниці прекрасної половини. Аромат квітки посилює жіноче начало, згладжує риси характеру. Все залежить від кольору пелюсток і виду рослини.

Коли в гості прийшов чоловік з задумами проти господарів або бажає їм зла, орхідея постарається позбавити дім від нього. Людина відчуває приступ головного болю, запаморочення, нудоту, стрибок тиску або температури.

Орхідея вампір: чи варто тримати рослину вдома

Окремі забобони звинувачують прекрасного представника флори в енергетичному вампіризмі. І не рекомендують тримати в будинку. Вважається, що він «висмоктує» з господарів життєві сили. Ботаніки пов’язують появу подібної думки з властивістю пилку деяких видів орхідей — він діє як транквілізатор, присипляє людину.

Друге поширене повір’я — квітка виганяє представників чоловічої статі з власної території. Орхідея протегує дамам і приносить їм більше користі — підсилює сексуальну енергію і привабливість. Але чоловіків не проганяє, а робить примхливими, що веде до сварок подружжя. Тому не рекомендується ставити її в спальній та дитячій.

Ще одна причина не залишати рослину в кімнаті, де сплять люди — нічна активність. Всі основні процеси в квітці проходять в темний час доби, тому краще, коли поруч не виявиться людей. Поставте на кухні або у вітальні.

Забобони про колір орхідей

Неможливо порахувати кількість сортів цієї рослини. Здається, що вони є всіх відтінків від світлих до чорного. Вчені вважають, що кожен з них має певні властивості. Так, червоні, пурпурні, фіолетові бутони допомагають боротися з лінню і прокрастинацією. Вони підходять тим, хто сидить на дієті або бажає зайнятися спортом.

Жовті квіти сприяють просуванню по кар’єрних сходах, збільшення достатку, підвищення зарплати. Ці властивості приписують також помаранчевими відтінками. У творчих людей поруч з орхідеями такого кольору з’являється натхнення. Білі або ніжно-рожеві бутони рятують від депресії. Дівчина відчуває себе привабливішою з ними.

Базовий догляд за квіткою в домашніх умовах

Щоб примхлива красуня зацвіла, потрібне терпіння. Коли їй надають належний догляд в домашніх умовах, то милуватися бутонами можливо до пів року, а в орхідеї фаленопсис — майже 12 місяців.

Щоб догляд за кімнатною орхідеєю був правильний, перед покупкою з’ясуйте вік рослини. Коли квіток або стрілок немає, значить паростку менше півтора року. Щоб зрозуміти, наскільки доросла орхідея, порахуйте кількість пагонів. Їх має бути від 5 до 8. Улюблениця може зацвісти і раніше, але ризикує загинути від виснаження.

Стрес для цієї рослини — переміщення з місця на місце. Важко переносяться перестановки в межах квартири. Але коли виникає така необхідність, постарайтеся, щоб кут падіння світла залишився колишнім.

Ті, хто багато років вирощують орхідеї, знають, що фотосинтез відбувається і в стеблах, листках і коренях. Важливо, щоб горщик був прозорий, бажаний доступ сонячного світла, хоча орхідея відмінно себе почуває і на північному підвіконні. Не рекомендується вибирати рельєфні кашпо, коренева система поступово набуде вимушену форму, що погано позначиться на рослині.

Вище згадувалося, що квітка чутлива до напрямку та кількості світла. Для нормальної життєдіяльності потрібно, щоб сонячні промені потрапляли на неї 10-12 годин щодня. У холодну пору року доводиться додатково включати спеціальні лампи.

Каталізатор цвітіння — слабо відчутний перепад температури вдень і вночі. Дельта складає 4-6 градусів. Але протягом року складно створювати необхідні умови у квартирі. Тому з березня по жовтень рослину тримають на відкритому повітрі, де такий перепад природний.

Полив здійснюється після повного висихання ґрунту, щоб не з’явилися гниль і грибок. Коли на орхідеї перестануть утворюватися нові бутони, кількість води скорочують, щоб дати можливість сформуватися насінню. Цей період триває місяць, потім все повертається в норму. Важливо підтримувати вологість. Для цього обприскують рослини і залишають поруч з горщиками ємність з водою.

Орхідеї — чудові квіти, попри певні труднощі догляду в домашніх умовах. Кожна жінка знайде відповідний для себе відтінок, що допоможе розкрити її потенціал. Головне, дотримуватися правил, і ніякі негативні прикмети не завадять знайти щастя.

ДжерелоПереглядів: 756