Цікаві факти про дизельне паливо, які ви могли не знати

Технології

Деякі з них дуже несподівані.

Існує дуже старий анекдот про те, як блондинка заправляє свій бензиновий автомобіль дизпаливом через те, що вона побачила напис ДП і подумала, що це «дев’яносто п’ятий бензин». На сьогодні існує багато цікавих фактів про дизельне паливо.

Якщо електротехніка або обладнання повинні працювати цілодобово, то найкраще використовувати в ролі джерела дизельний генератор. Це істотно заощадить гроші на обслуговування.

Ось кілька цікавих фактів про дизельне паливо і дизельні мотори, які варто знати.

Звідки дизельне паливо отримало свою назву?

Бензинові мотори назвали на честь бензину. Однак з дизельними двигунами склалося зовсім інакше. Вони були названі на честь винахідника Рудольфа Дизеля.

Яке паливо вам налити

Раніше спеціального ДП не існувало. То на якому паливі працювали машини з дизельними моторами? Дивно, але факт — раніше спалювали рослинні жири й олії!

Пил у паливному баку

Спочатку винахідник дизельного мотора хотів використовувати в ролі палива кам’яновугільний пил. Насправді, ця ідея мала сенс. У той час у Німеччині було дуже багато вугілля, чого не можна було сказати про нафту. Її було катастрофічні не вистачало. Ось тільки в ході роботи стало зрозуміло, що такий варіант не підходить. Рудольф Дизель так і не зміг зрозуміти, у який спосіб треба подавати пил в циліндри. Винахідник зупинився на нафтопродуктах, через що німецькі промисловці були розчаровані і злі.

Дизельне паливо чи солярка

Люди, які називають дизельне паливо соляркою — помиляються. Це не вірно, хоча таке назва прижилася. Варто розуміти, що в дизельному паливі немає солярних фракцій. Слово «солярка» походить від німецького слова solar, яке означає «сонячне масло» — таку назву носила важка фракція, що має жовтий відтінок. На сьогодні солярка — це вид палива, який використовується у тракторах. А ось сучасним машинам солярка не служить.

Не тільки машини, але також і водні види транспортні засоби можуть використовувати дизельне паливо. Наприклад, океанський лайнер здатний плисти на 1 літрі дизельного палива близько 3 см. А ось легковий автомобіль на такій же кількості дизпалива здатний проїхати приблизно 20-25 кілометрів.

Вартість дизпалива

Найбільш дешеве дизельне паливо знаходиться у Венесуелі. 1 літр такого палива обійдеться всього лише в пару центів. А ось у Норвегії доведеться заплатити близько 2 євро за всього 1 літр.

Найперший дизельний мотор

Найперший дизельний мотор був встановлений у 1935 році.

Але серійно мотори почали випускати німці рік по тому. Автомобіль Mercedes-Benz 260 D з дизельним мотором мав ціну 6800 рейхсмарок. Ціна була вищою на дві тисячі, ніж Mercedes-Benz 230. У 1939 році автомобіль з дизельним мотором міг одразу розвинути швидкість у155 км на годину.

ДжерелоПереглядів: 275