“Давайте разом творити кіно”: в Івано-Франківську розпочалися дні українського кіно (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 10 жовтня в кінотеатрі “Люм’єр” у Франківську відбулось відкриття «Днів українського кіно».

Проходитимуть вони з 10 до 16 жовтня.

Для організаторів важливо популяризувати українське кіно.

“Дні українського кіно стають традицією на Прикарпатті. Про те, що українські фільми стали популярні треба говорити. Ми маємо багато прем’єр, збори яких перевершили деякі голлівудські стрічки. Це дуже непростий час, у якому ми живемо, тому ми маємо проводити такі культурні заходи, щоб підіймати національний дух”, — зазначає Володимир Фелорак, начальник головного управління туризму і культури ІФ ОДА.

Демонструватимуть на великому екрані такі стрічки, як Захар Беркут, З України до Голлівуду, Будинок Слово, Східняк, Фокстер і Макс, Генделик, Гуцулка Ксеня.
Окрім перегляду кіно, для преси організують круглий стіл для обговорення, а на глядачів чекають зустрічі з режисерами, акторами та продюсерами фільмів.

“У нас буде багато прем’єр, включно з “Захаром Беркутом”. Це все фільми, які створені за останні роки за кошти держ. кіно. Це для нас особлива місія, бо ми доклали багато зусиль, щоб ці фільми вийшли в прокат. В Україні мало кінотеатрів, тому на жаль ми не можемо продемонструвати фільми великій кількості людей. Мені хочеться, щоб позитивні тенденції, які відбулися за останні роки продовжували існувати. Такого розвитку кіно не було від початку незалежності”, — каже Пилип Іллєнко, колишній голова держ. кіно.Переглядів: 13