Декілька порад з продажу автомобіля з пробігом

Поради

Є кілька варіантів пошуку покупців.

Незалежно від марки автомобіля і причин продажу, у вас є кілька варіантів пошуку покупців. Ви можете самостійно розмістити оголошення в інтернеті та газетах, продати автомобіль через спеціалізований салон або укласти угоду за схемою «trade-in».

Перший варіант найбільш тривалий і трудомісткий. Вам доведеться самостійно спілкуватися з усіма людьми, які зацікавилися машиною, регулярно проводити показ вашого автомобіля і так далі. Однак якщо час не підтискає, продаж за схемою «з рук в руки» може виявитися трохи вигідніше інших варіантів. В середньому продаж авто за цією схемою займає півтора — два місяці.

Другий варіант — продаж через салон, передбачає укладення угоди зі скупником старих автомобілів. Ви можете або відразу продати машину за встановлену ціну, або виставити її в салоні за фіксовану оплату або відсоток від продажу (як правило, близько 15 — 20%). У цьому випадку з’являється непоганий шанс продати авто швидко і без особливих зусиль. Крім того, в спектр послуг оцінювача зазвичай, входить безкоштовна оцінка автомобілів, що дозволяє об’єктивно встановити оптимальну ціну. Також салон бере на себе всі послуги по рекламі вашого автомобіля, що позбавляє вас від зайвих клопотів.

Третій варіант продажу — схема «trade-in», передбачає продаж автомобіля дилеру, який займається реалізацією машин аналогічної марки, з умовою покупки іншого автомобіля в його салоні. Фактично, ви робите обмін старого автомобіля на новий, природно, з доплатою. Ця схема також передбачає викуп авто з виїздом оцінювача.

Однак тут потрібно бути обережними та уважними. Адже якщо салон продажу старих автомобілів зацікавлений в об’єктивній оцінці — чим дорожче вони продадуть ваш автомобіль, тим більше складе їх відсоток від продажу, то в схемі «trade-in» все навпаки. Дилер зацікавлений в тому, щоб збити ціну, адже так різниця між новим і старим авто складе більше. А значить, і прибуток дилера збільшиться.

У будь-якому випадку, перш, ніж призначати ціну, незайвим буде переглянути оголошення про продаж аналогічних автомобілів, скористатися калькулятором прорахунку вартості авто на тематичних сайтах і порадитися з професіоналами. При цьому не варто забувати, що завищена ціна, замість очікуваної вигоди, може привести до того, що ви дуже довго будете продавати автомобіль.

ДжерелоПереглядів: 18