Для чого котам на лапах довгі пучки шерсті, та чи треба їх обрізати

Наука

Шерсть на лапах у котів виконує певну функцію.

Відмінною особливістю окремих порід, наприклад, мейн-кунів, норвезьких лісових, сибірських котів є пучки на лапах. У природному середовищі густа довга шерсть і довге волосся на лапах захищають котів від холоду. Довгі пучки обов’язкові для цих представників породи, якщо вони беруть участь у виставках, тому що це вимога стандарту.

Довгі пучки шерсті на лапах зустрічаються частіше у довгошерстих котів. У деяких волосся між пальцями виступає на 1-2 см від лапи. Як і подушечки лап, додаткова шерсть на лапах дозволяє тваринам без зайвого шуму переслідувати здобич. Але у вуличних котів або котів, які мають вільний доступ до вулиці, волосся природним чином стирається, його стає менше. Адже вуличні коти пересуваються по грубих поверхнях частіше, ніж домашні вихованці, що гуляють у межах будинку по м’яких килимах і полірованих підлогах.

Шерсть між пальцями захищає шкіру від екстремально високих або низьких температур (пересування по снігу або розпеченому на сонці асфальту), укусів комах, порізів, впливу подразнюючих шкіру речовин (побутова хімія). Але пучки шерсті на лапах кота, який проживає в приміщенні і не має доступу на вулицю, можуть стати причиною незручності пересування по гладкому підлоговому покриттю. Пересуваючись, кіт може ковзати на лапах, покритих довгим волоссям. Пучки заважають тваринам під час догляду за собою, за ними ховаються кігті, стає незручно вичісувати шерстку, занадто довге волосся перешкоджає очищенню шкіри між кігтями під час вилизування. До волосся можуть прилипати частинки туалетного наповнювача і потім губитися по всьому будинку.

У деяких ситуаціях довге волосся на лапах може стати причиною дискомфорту кота, у ньому можуть заплутуватися насіння рослин, прилипати бруд. Тому після прогулянки не зайвим буде оглядати лапи вихованця і видаляти забруднення.

Важливо щодня оглядати лапи тварини, очищати їх вологою тканиною, щоб видалити шкідливі речовини і запобігти їх потраплянню в організм у процесі вилизування. Не зайвим буде промацати лапки, щоб виявити крихітні сторонні предмети, що застрягли в шерсті. Наприклад, дрібні колючки, соснові голочки, які можуть вбиватися в шкіру і доставляти вихованцеві хворобливі відчуття.

Чи потрібно обрізати шерсть на лапах кота

З одного боку, обрізка довгих пучків дозволяє підтримувати гігієну, котам набагато зручніше доглядати за собою, а під час прогулянки волосся не буде чіплятися за гілки. У домашніх тварин, які не мають доступу до вулиці, немає потреби в довгих пучках на лапах. Їх відсутність сприяє кращому зчепленню подушок лап з поверхнею підлоги, завдяки чому виключено ковзання.

Але, з іншого боку, мало хто знає, що у котів між кігтями є тактильне волосся, що вловлює вібрації та допомагає коту визначати місце розташування тих чи інших об’єктів.

Тому розумніше не обрізати волосся між кігтями, якщо немає гострої потреби (медичні показання). Якщо рішення прийнято, то стрижку слід проводити обережно, щоб не пошкодити шкіру. Кіт може бути активним, ну і не кожен з вихованців дозволить спокійно проводити будь-які маніпуляції зі своїми лапами.

Джерело