До двох десятків вишивок отримав в подарунок музей-оселя родини Івана Франка

Суспільство

Історія вишивок з минулого століття… Несподіваний подарунок отримала музей-оселя родини Івана Франка. Недільного ранку по порозі садиби наукова співробітниця КЗ «Музейно-виставковий центр» Дарія Ониськів знайшла клунок.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду


Вміст його приємно здивував – до двох десятків вишитих елементів декоративно-ужиткового мистецтва: серветки різного розміру, картини, наволочка, доріжка, скатертина…


А ще записка з номером телефону.


Затефонувавши, Дар’я Григорівна познайомилася з п. Тетяною, яка розповіла історію пакунку.


Виявляється, нещодавно вона придбала квартиру. А в ній є знаходилися речі, які вирішила віднести в музей. Зазначила, що жінка, яка їх вишивала, вже пішла в засвіти років зо тридцять тому. Звали її Анастасія Марчук. Жінка за життя певний час перебула на засланні в росії. Чоловік її там і загинув. Вже й дітей її нема на цьому світі.


Пані Тетяна вирішила зібрати всі речі, які вважає дуже цінними, адже й сама вишиває, та передати в музей.


Дар’я Ониськів каже: «Роботи вишиті хрестиком. Видно, що на підручному матеріалі. Є сорочка на хлопчика-підлітка. Візерунок дуже знайомий. Такий і я вишивала для своєї доньки – випускниці гімназії, тепер ліцею ім. Дмитра Бахматюка. Тоді у всіх були однакові вишиванки. Я дякую Богові та п. Тетяні за такий подарунок. Добре, що не викинули в смітник».


Тепер в музеї-оселі родини Івана Франка буде ще одна цікава історія про добрих людей та збереження спадщини минувшини.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 266