Економне споживання електропостачання – рекомендація чи необхідність сьогодні?
Споживачі нерідко запитують: навіщо економити, якщо і так діють графіки погодинних вимкнень? Застосування ГПВ справді зменшує навантаження на енергосистему, але якщо не реагувати на заклики енергетиків заощаджувати, то вимкнення можуть стати тривалішими і частішими.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Прикарпаттяобленерго.
Основна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях.
«Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів», – коментують у НЕК «Укренерго». Разом з тим, фахівці наголошують, що економія сьогодні – це необхідність, щоб допомогти енергосистемі.
Для того, щоб заощаджувати, варто розуміти скільки споживають побутові прилади. Для цього переходьте на сайт АТ «Прикарпаттяобленерго»: Головна сторінка – Клієнтам – Корисна інформація – Заходи енергозбереження або за посиланням: https://www.oe.if.ua/uk/sections/5e749e28db9c425648a6d000…
Тоді зберігайте собі та дотримуйтеся кілька простих правил:
За можливості, купуйте енергоощадну побутову техніку. Прилади з класом енергоефективності А-А+++ споживають менше електроенергії на 30-50%. Інформацію щодо класу енергоефективності приладів ви можете дізнатись у технічному паспорті, інтернеті або ж у продавців консультантів.
За можливості, готуйте їжу чи кип’ятіть воду на газовій плиті. Якщо користуєтеся електрочайником, тоді кип’ятіть воду в тій кількості, яка вам потрібна. Не забувайте вчасно видаляти накип.
Використовуйте пральні й посудомийні машини в режимі повного завантаження. При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.
Замініть старі лампи розжарювання на енергозберігаючі. Не забувайте вимикати освітлення в тих кімнатах, якими наразі не користуєтеся.
Не залишайте електроприлади «в режимі сну», оскільки тоді вони теж споживають електроенергію.
Регулярно розморожуйте холодильник. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.
Завдяки цим порадам можна не лише допомогти енергосистемі, а й зекономити власні кошти.
Переглядів: 276