Експерти розповідають, як привчити улюблену кішку до носіння повідця

Наука

Кілька практичних порад.

Багатьом людям, у яких вдома є кішка, хотілося б, щоб улюблений вихованець супроводжував їх на прогулянці. Зазвичай це задоволення доступне власникам собак, а ось побачити на вулиці вусатого-смугастого, що йде на повідку поруч з господарем, можна вкрай рідко. Але це можна вирішити.

Виявляється, і таку волелюбну домашню тварину, як кіт, теж можна привчити до повідця. І це не так важко, як здається на перший погляд. Досить докласти трохи зусиль і терпіння, щоб «виховати» кішку і підготувати її до пішої прогулянки разом з господарем. Вихований вихованець не буде створювати проблем під час спільного перебування поза домом.

Як же привчити улюбленого Мурзика до носіння повідця і правильної поведінки на вулиці? Фахівці дають кілька практичних порад.

1. Спочатку вам буде потрібно навчити свого пухнастого вихованця вас слухатися. Кішки досить примхливі. Однак і їх можна навчити слухняності. Важливо, щоб вусатий-смугастий друг реагував на ваш голос.

Для цього розмовляйте з ним під час ігор вдома. Обов’язково звертайтеся до нього, коли годуєте, заохочуйте котячими «смаколиками», гладьте по шерстці. У кота повинна виробитися правильна асоціація звуків вашого голосу з отриманням задоволення.

2. Коли ви досягнете цього, можете сміливо приступати до наступної стадії привчання вихованця до повідця — знайомства з «екіпіровкою», необхідної для прогулянок на вулиці.

Купіть для вашого котика нашийник. Він повинен бути регульованим. Не допускайте тісного прилягання цього аксесуара до шиї тварини, інакше він буде її здавлювати, викликаючи у кота неприємні відчуття і дискомфорт.

Не полінуйтеся оснастити нашийник биркою із зазначенням клички вихованця і номером вашого телефону. Якщо на вулиці щось піде не так і тварина втече, людина, яка знайде його, зможе з вами зв’язатися і повернути втікача в турботливі руки господаря. Такий аксесуар також необхідний кішці, яку власники відпускають на вулицю без свого нагляду.

Купіть і поводок. Фахівці рекомендують віддати перевагу аксесуару довжиною 1,2 м.

Не поспішайте надягати екіпіровку на улюбленця. Дайте йому її обнюхати, вивчити, звикнути до нового запаху. Після цього можна буде надіти нашийник. Не робіть це насильно. Якщо вихованець сильно чинить опір, відкладіть цю процедуру на потім. Якщо надіти нашийник із застосуванням сили, кіт буде його боятися.

Надягайте цей аксесуар на котика обережно, намагаючись не заподіяти дискомфортних відчуттів. При цьому розмовляйте з котом, хваліть, не забувайте гладити по шерстці.

Після того як нашийник виявиться на вашому пухнастому улюбленці, почекайте кілька хвилин, а потім його зніміть. Одягайте прогулянкову екіпіровку на кота щодня, поступово збільшуючи час його перебування в нашийнику. Це допоможе тварині поступово звикнути до цього аксесуару.

Кіт повинен звикнути не лише до нашийника, але і до повідця. Дозвольте йому пограти з ремінцем, потягати його по дому. Після чого закріпіть поводок на нашийнику. Дозвольте котику походити в повній прогулянковій екіпіровці по будинку. Вашому домашньому вихованцеві буде потрібен деякий час, щоб звикнутися з додатковим навантаженням.

Робіть так кілька днів. Цього часу буде достатньо, щоб тварина звикла до повідця.

3. Після цього можете спробувати вивести кота на прогулянку. Важливо, щоб він запам’ятав, що нашийник з повідцем на нього надягають кожен раз перед виходом на вулицю. Якщо процедура надягання екіпіровки проходить спокійно, тварина не вередує, обов’язково її заохочуйте ласкою, частуванням. Це допоможе її швидше і легше засвоїти правильну модель поведінки.

Подбайте про те, щоб перебування поза домом не було для вашого вихованця стресом. Не ведіть його в галасливі місця, до жвавих вулиць і проїжджої частини, а також до парку, де вигулюють собак.

Перша прогулянка з кішкою повинна бути короткою. Котику буде досить походити на повідку кілька хвилин поруч з будинком. Поступово збільшуйте час прогулянки.

Гуляючи з домашнім котом, не тягніть його за собою на повідку. Не змушуйте рухатися в заданому вами напрямку. Бажано, щоб ваш улюбленець йшов перед вами. Це дасть йому відчуття лідерства.

Якщо ви будете все робити правильно, ваш котик швидко увійде в смак і спільні прогулянки з господарем почнуть доставляти йому задоволення.

Джерело